Choroby, choroby weneryczne, choroby przenoszone drogą płciową, kiła, rzeżączka, AIDS... Coraz więcej Polaków zapada na choroby przenoszone drogą płciową
18-06-2015 15:41
Choroby, choroby weneryczne, choroby przenoszone drogą płciową, kiła, rzeżączka, AIDS... Na początku tego roku zanotowano znacznie więcej, w porównaniu z latami ubiegłymi zachorowań na choroby weneryczne. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest większa swoboda obyczajowa Polaków i niezmiennie - brak wiedzy o antykoncepcji i tychże chorobach.

O przypadkach pacjentów, u których wykryto, kiłę, rzeżączkę czy inną zakaźną chorobę weneryczną lekarz ma obowiązek powiadomić Sanepid. Często jednak do tego nie dochodzi, przez co statystyki mogą być mocno zaniżone. A sytuacja mimo to już teraz staje się niepokojąca. W porównaniu z rokiem ubiegłym zanotowano o 25% więcej przypadków zachorowań na kiłę, 20% więcej zachorowań na rzeżączkę i aż o 30% więcej przypadków AIDS.

Przyczyny takiego stanu rzeczy można upatrywać w coraz bardziej swobodnym życiu seksualnym Polaków. Wzrost liczby zachorowań obserwuje się głównie w okresie wakacyjnym. Wtedy to właśnie najczęściej Polacy podejmują ryzykowne kontakty seksualne z przypadkowymi partnerami i to w miejscach nie grzeszących nadmierną czystością. Problem dotyczy zwłaszcza ludzi młodych. Być może osoby te po prostu ignorują wiedzę na temat ewentualnych konsekwencji takich zachowań oraz świadomie nie stosują prezerwatyw? A może wiedza taka nadal jest mało rozpowszechniona? Do dyskusji na ten temat zapraszamy na forum nasze-choroby.pl


Przypomnijmy, iż kiła doprowadzić moze do utraty wzroku i problemów psychicznych. Rzeżączka natomiast prowadzi do całkowitej niepłodności. Czym jest AIDS, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Ważne więc, by nigdy o tym nie zapominać.

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |