Seks to zdrowie
02-04-2009 08:43
Jeśli wierzyć statystykom, każdego roku na świecie dochodzi do 115 mln stosunków płciowych (jakie metody pomiaru zastosowano w tym badaniu, nie wiadomo).


Statystyczny Polak w ciągu roku kocha się 110 razy. To zdecydowanie mniej, niż jeszcze klika lat temu. Seks uprawiamy już tylko 14 minut (jeszcze kilka lat temu robiliśmy to o 4 minuty dłużej).

Seks w Polsce wciąż nie jest tematem powszechnym. Potrafimy z niego żartować, albo wulgaryzujemy temat. Prawie nikt nie mówi o seksie, jako o najwyższej formie oddania się partnerowi, która prawdziwe szczęście daje tylko osobom, które naprawdę się kochają. Seks bywa więc rozrywką, krótką chwilą przyjemności (prawie jak batonik), rodzajem aktywności fizycznej, sposobem reprodukcji i przedłużenia gatunku, chwilą relaksu dla zestresowanych, najrzadziej zaś sposobem wyrażenia uczuć ukochanej osobie

Wszystko zaczyna się w mózgu?

Ponoć kobiety kochają sercem, a mężczyźni okiem (stara prawda o wzrokowcach znana jest od lat). Tymczasem za stan zakochania odpowiada głównie mózg i to on powinien być symbolem naszych uczuć. Pożądanie, namiętność, uczucie rozkoszy, ale też trwała miłość – wszystko to rodzi się w mózgu. Wzdrygamy się jednak przed taką racjonalizacją uczuć. I bardzo dobrze. W końcu czym byłby świat bez tej odrobiny szaleństwa, jaką wnoszą weń zakochani.

Przeciętny Polak w ciągu całego życia miewa ok. 5 partnerów seksualnych. Polacy słyną też z wierności swym partnerkom. To jednak prawda statystyczna, ta sam która mówi, że jeśli Kowalski ma 4 dzieci, a Nowak w ogóle nie ma dzieci, to statystycznie każdy z nich jest ojcem dwójki urwisów. Pytanie co na to Nowak?

Cztery powody, dla których warto się kochać

Powodów, by uprawiać seks jest wiele i zapewne każdy mógłby wymienić przynajmniej 10. Oto 4 spośród nich, które udowadniają teorię głoszącą, iż seks to świetna recepta na zdrowe i długie życie.
1. 400 kalorii mniej – tyle właśnie spalamy podczas przeciętnego stosunku. Seks to więc świetna kuracja odchudzająca,
2. Poprawia kondycję fizyczną – seks angażuje wszystkie partie mięśni, podnosi też ciśnienie krwi, z powodzeniem zastępuje ćwiczenia na siłowni, aerobik czy pływanie.
3. Seks poprawia odporność organizmu, ponoć już dwa zbliżenia w tygodniu wystarczają, aby poziom przeciwciał w organizmie zwiększył się aż o 30%,
4. W czasie seksu wytwarzany jest hormon długowieczności, ale także serotonina, która odpowiada za poczucie szczęścia, to właśnie dzięki niej zakochanym błyszczą oczy, lśnią włosy, a skóra wydaje się promieniować szczęściem.

Orgazm dla zdrowia Przeciętny Polak przeżywa 45 orgazmów na 100 stosunków. To całkiem nieźle w porównaniu do innych narodów. Światowa statystka jest o 10 orgazmów niższa. Podczas orgazmu w mózgach kobiet wydziela się oksytocyna, hormon przywiązania.

Mężczyźni więcej korzyści czerpią z samej erekcji, która nie zawsze musi być powiązana z orgazmem. Oczyszczają się wówczas kanaliki nasienne, co chroni mężczyzn przed rakiem prostaty. Natomiast problemy ze wzwodem mogą świadczyć o problemach z krążeniem oraz zbyt wysokim poziomie cholesterolu. Jeśli zauważasz taki objaw u swojego mężczyzny, koniecznie wyślij go do lekarza.

A wszystko przez hormony

Dopomina, fenyloetyloamina, oksytocyna. Może nie słyszałeś wcześniej tych nazw, może masz problemy, żeby je zapamiętać, nie zmienia to faktu, że właśnie te trzy hormony sterują całym Twoim życiem uczuciowym. Za co odpowiadają?
Fenyloetyloamina – hormon, który odpowiada za Wasze pierwsze fascynacje, to dzięki niemu się zakochujemy. Niestety, jej poziom spada po 4 latach. Zwykle wówczas właśnie w związkach pojawiają się pierwsze poważne kryzysy.

Dopamina – to substancja, która wydziela się, kiedy nasz organizm płonie z pożądania (a właściwie na odwrót – płonie właśnie dzięki dopaminie). To hormon, który wydziela się, kiedy Twój partner przesuwa dłoń po Twoim udzie.
Oksytocyna – zwana też hormonem przywiązania. Oksytocyna wydziela się z przysadki podczas miłosnych uniesień. I jest hormonem żeńskim. Wydziela się również w mózgu kobiety podczas karmienia dziecka piersią. To ważny hormon, który sprawia, że gatunek ludzki może wychowywać potomstwo.






Źródło: www.fitness.wp.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.