Większość niedoszłych samobójców miała problemy już w dzieciństwie
09-04-2009 08:38
Nastoletni i młodzi mężczyźni, którzy mają za sobą poważne próby samobójcze, mieli problemy emocjonalne już nawet w wieku ośmiu lat, podczas gdy kobiety chcące popełnić samobójstwo wpadają w depresję już po okresie dojrzewania – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Turku.


"Większość mężczyzn, która popełniła samobójstwo lub wymagała hospitalizacji po poważnej próbie odebrania sobie życia, miała poważne problemy psychiczne już w wieku ośmiu lat" - mówi Andre Sourander ze Szpitala Uniwersyteckiego w Turku.

"Najważniejszym odkryciem naszych badań jest to, że poważne próby samobójcze w okresie dojrzewania i wczesnej młodości są inaczej związane z doświadczeniami z dzieciństwa u mężczyzn i u kobiet" - napisał w raporcie Sourander wraz ze współpracownikami.

W badaniu wzięły udział 5.302 osoby urodzone w roku 1981, spośród których 27 mężczyzn i 27 kobiet miało za sobą poważną próbę samobójczą w wieku 24 lat. 13 mężczyzn i 2 kobiety z tego grona zmarło. W tym, co zostało nazwane "ścieżką wytrwałości", 78% mężczyzn, którzy próbowali odebrać sobie życie, wykazywało w wieku 8 lat destrukcyjne cechy charakteru, nieposłuszeństwo, agresję lub okrucieństwo w stosunku do innych, niszczenie własności, kradzieże, kłamstwa, trudności ze skupianiem się oraz nadpobudliwość.

Inne przyczyny samobójstw wśród mężczyzn i kobiet

Podobnej zależności nie znaleziono u dziewcząt. Zespół Sourandera powiedział, że wcześniejsze badanie pokazało, że ”próby samobójcze u kobiet są często rozpoaczliwą próbą zakomunikowania innym swojej ciężkiej sytuacji lub próbą zmiany czyjegoś zachowania lub reakcji”. Większość zaburzeń związanych z samopoczuciem pojawiało się u dziewcząt po okresie dojrzewania – dodają.

Nawołują do dokładnego monitorowania dzieci w celu leczenia zaburzeń, które mogłyby w przyszłości prowadzić do prób samobójczych.

”Szczególnie ważne jest to wśród mężczyzn z poważnymi problemami związanymi z zachowaniem, ponieważ często sami nie szukają oni pomocy” mówi Sourander.

Ponad 870.000 samobójstw na świecie

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) co roku samobójstwo popełnia 877.000 osób. Na każdą śmierć przypada dodatkowo od 10 do nawet 40 prób samobójczych – szacują agencje ONZ. Mężczyźni częściej korzystają z bardziej "brutalnych" metod, podczas gdy kobiety najczęściej próbują odebrać sobie życie poprzez upojenie alkoholowe lub otrucie – wynika z badań.







Źródło: www.media.wp.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.