Antycellulitowe menu
22-04-2009 08:14
Nie tylko predyspozycje genetyczne, czy zmiany hormonalne odpowiadają za pojawienie się cellulitu. Pamiętajmy, że przyczyny powstania skórki pomarańczowej są różne i nie do końca jeszcze poznane, ale z pewnością niekorzystny wpływ ma niewłaściwa dieta.

Cellulit najczęściej obejmuje uda, brzuch i ramiona. Te widoczne na skórze grudki i nierówności występują u kobiet niezależnie od masy ciała, zarówno otyłych, jak i szczupłych. Kuracje preparatami antycellulitowymi da oczekiwane przez nas efekty tylko wtedy, gdy będziemy systematycznie smarowały dotknięte skórką pomarańczową partie ciała, jak i na stałe wprowadzimy zmiany w codziennym żywieniu.

Dieta, która pomoże zwalczyć nam cellulit to przede wszystkim dieta zdrowego człowieka. Jeśli nie będziemy systematycznie i wytrwale walczyć ze złymi nawykami żywieniowymi i powrócimy do dawnych, złych przyzwyczajeń, cellulit z pewnością zwycięży. Spróbujmy, a może efekt nie będzie okupiony tak ciężką pracą, jak zazwyczaj wydaje nam się na początku.

Węglowodany i tłuszcze

Według ekspertów ds. żywienia należy całkowicie wyeliminować z naszej diety niezdrowe tłuszcze roślinne, takie jak np. smalec. Dobrze, jeśli spróbujemy chociaż w części zrezygnować ze smarowania pieczywa masłem. Jeśli nie możemy to smarujmy bardzo cienką warstwą, taką, która jest prawie niewidoczna. Organizm po pewnym czasie przyzwyczai się i nawet sami nie zauważymy, kiedy przestaniemy smarować pieczywa masłem. Rezygnujemy również z posiłków, które są bogate w węglowodany. Tutaj też obowiązuje zasada małych kroczków – zamiast trzech kanapek na kolację, zjedzmy jedną. Jedz potrawy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9. Substancje te poprawiają metabolizm tkanek zaatakowanych przez cellulit, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiegają odkładaniu się tłuszczu. Zatem wybieramy często ryby, orzechy, oleje roślinne, oliwę i tzw. miękkie margaryny. Kupujemy produkty lekkostrawne, np. ryby, białe mięso, chude sery, ryż. To produkty przyspieszające tempo przemiany materii.

Fast-foody

Nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, że Fast-foody nie są zdrowe dla nikogo, niezależnie jaką dietę stosujemy. Potrawy, które są łatwo dostępne i szybkie w przygotowaniu, są najczęściej zbyt tłuste i przyprawione ostrymi przyprawami jaki chili, mocno słone, a to sprzyja gromadzeniu się wody.

Używki

Rozwój cellulitu mogą pobudzać również używki, jak picie kawy i alkoholu, czy palenie papierosów. Palenie osłabia naczynia krwionośne, więc łatwiej o obrzęki.
Wszystkie używki zawierają wiele szkodliwych substancji, które trafiają m.in. do komórek tłuszczowych i cellulit rozrasta się jeszcze bardziej.
Usuwamy z diety słodycze i czysty cukier, również ten w postaci cukrów prostych zgromadzonych w owocach – fruktozy. Najwięcej jest jej w winogronach i gruszkach.

Warzywa i błonnik

Pilnujemy, aby nasz jadłospis był bogaty w warzywa, które oprócz cennych witamin zawierają błonnik i wspomagają oczyszczanie organizmu. Zadbajmy o źródło potasu, którego jest dużo w pomidorach, bananach, sałacie i ziemniakach.
Specjaliści zachęcają do uzupełnienia menu o produkty moczopędne, przyspieszające wydalanie z organizmu toksyn. Sięgnijmy po suszoną żurawinę, seler, pietruszkę, czy sezonowe owoce jak arbuz, truskawki.

Nawadnianie organizmu

Należy wypijać codziennie minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej, a także zielonej herbaty. To ważne, by wypłukać z organizmu jak najwięcej toksyn.

Suplemety diety

Zazwyczaj nie mamy czasu, ani wystarczająco silnej woli, aby w systematyczny sposób dostarczać naszemu organizmowi niezbędnej ilości witamin i mikroskładników. Wówczas warto zastanowić się nad uzupełnieniem diety w postaci suplementu. W aptekach znajdziemy ofertę wielu firm, które opracowały suplementy diety właśnie dla osób walczących z cellulitem. Najskuteczniejsze mają w swoim składzie L-karnitynę, która odgrywa ważną rolę w procesie przemian energetycznych tłuszczów, przyśpieszając tym samym odchudzanie. Inne składniki jak np. ekstrakt z morszczynu, bioflawonoidy cytrusowe czy chrom wspomagają przemianę materii, co w efekcie przekłada się m.in. na jędrność i gładkość skóry dotkniętej cellulitem.





Źródło: www.raportysponsorowane.onet.pl
Zdjęcia: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.