WHO określiła liczbę zarażonych "świńską grypą"
05-05-2009 08:28
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o 1003 potwierdzonych przypadkach grypy A/H1N1 w 20 krajach.


Dyrektor WHO Margaret Chan podkreśliła jednak, że nic nie wskazuje, by świat stał w obliczu takiej pandemii grypy jak w 1918 roku, kiedy choroba ta zabiła dziesiątki milionów ludzi. Z kolei sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oświadczył, że WHO nie planuje ogłoszenia najwyższego (szóstego) stopnia zagrożenia, równoznacznego z pandemią, jeśli obecna epidemia będzie przebiegała tak, jak dotychczas.

Rzecznik WHO Dick Thompson podkreślił jednak, że Światowa Organizacja Zdrowia "musi być otwarta na wszelkie ewentualności".

W wywiadzie opublikowanym w poniedziałek przez hiszpański dziennik "El Pais" Chan zapowiadała jeszcze, że WHO "prawdopodobnie" ogłosi pandemię. Zastrzegała jednak, że "poziom 6 (najwyższy poziom zagrożenia, równoznaczny z pandemią) w żadnym wypadku nie oznacza, że czeka nas koniec świata; trzeba to sobie jasno powiedzieć, bo (inaczej) ogłoszenie poziomu 6 wywoła niepotrzebną panikę".

Margaret Chan ostrzegła w tym wywiadzie, że jeszcze nie nastąpiło apogeum zachorowań na południowej półkuli. - Musimy być bardzo ostrożni. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się stanie, gdy państwa na południu wejdą w fazę apogeum, co z pewnością nastąpi - podkreśliła.




Źródło: www.wiadomosci.onet.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.