Rusza drugi cykl dni otwartych w poradniach leczenia bólu
25-01-2009 15:48
Akcja organizowana jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Skutecznej Kontroli Bólu „Ulga w bólu”.




31 stycznia w Poradni Leczenia Bólu w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbędzie się Dzień Otwarty inaugurujący drugą edycję Dni Otwartych w Poradniach Leczenia Bólu. Honorowy patronat nad Programem oraz Dniami Otwartymi objęło Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

Warszawa, 20 stycznia 2009 – Ze względu na duże zainteresowanie pacjentów skutecznymi metodami uśmierzania bólu oraz dużą frekwencję w trakcie dotychczas przeprowadzonych Dni Otwartych, organizatorzy Programu „Ulga w bólu” podjęli decyzję o uruchomieniu na terenie całego kraju kolejnych Dni Otwartych w Poradniach Leczenia Bólu.

Działania podejmowane w ramach Dni Otwartych mają na celu przede wszystkim uświadomienie pacjentom, że mają prawo do skutecznych metod leczenia bólu, które mogą uzyskać m.in. w specjalistycznych placówkach zajmujących się leczeniem bólu. W trakcie Dnia Otwartego w Poznaniu konsultacji udzielać będą lekarze specjaliści zajmujący się leczeniem bólu, a także psycholog posiadający doświadczenie w niesieniu pomocy osobom z bólem przewlekłym.

Na bezpłatne konsultacje medyczne można zapisywać się od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu: (022) 321 51 85 w godzinach 9.00 – 17.00.

„Organizacja kolejnych Dni Otwartych w Poradniach Leczenia Bólu pozwoli przyjąć większą liczbę pacjentów, którzy będą mogli zapisać się na wizytę do lekarza specjalisty oraz psychologa bez wymaganego przez poradnie skierowania. Inicjatywa daje możliwość osobom cierpiącym z powodu bólu przewlekłego uzyskania porady w różnych dolegliwościach, w tym m.in. bólu głowy, kręgosłupa czy stawów. Chcemy uświadomić pacjentom, że z bólem można wygrać dzięki dobraniu przez lekarzy odpowiedniej skojarzonej terapii. Dotychczas zorganizowane Dni Otwarte pokazują, iż podejmowanie takich działań jest bardzo potrzebne” - powiedział dr hab. n. med. Jan Dobrogowski, członek Rady Programowej kampanii „Ulga w bólu”, Prezes PTBB oraz Kierownik Zakładu Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dotąd Dni Otwarte w Poradniach Leczenia Bólu odbyły się w pięciu miastach m.in. w Krakowie, Katowicach, Tychach, Wrocławiu i w Warszawie, podczas których przyjęto około 130 pacjentów. Kolejne planowane są m.in. w Gdańsku i Szczecinie.

W trakcie Dni Otwartych pacjenci otrzymują materiały edukacyjne nt. codziennego funkcjonowania poradni, w której odbędą się konsultacje, a także bezpłatny Poradnik dla pacjenta, zawierający informacje na temat rodzajów bólu oraz sposobów ich leczenia.

Żródło: www.ulgawbolu.pl

Zdjęcieoz

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.