Profilaktyka i... ból głowy
17-05-2009 08:32
Profilaktyka ma zapobiegać ryzyku wystąpienia chorób. Wiele kobiet w trosce o swoje zdrowie decyduje się na badania, lecz często nie doprowadza ich do końca.

Jedną z przyczyn tego, że badania proflaktycznie nie są prowadzone do końca jest konieczność wielokrotnych wizyt u lekarza. Wizyta u lekarza ginekologa dla wielu kobiet jest niemiłym obowiązkiem. Każda z nich chciałaby zakończyć je podczas jednej wizyty. Niestety, by mieć pewność, że jest się zdrowym, trzeba odwiedzić gabinet wielokrotnie.

- Staram się dbać o zdrowie i regularnie wykonywać wszystkie niezbędne badania - mówi pani Joanna ze Żnina. - Minęły już dwa lata od ostatniej cytologii, dlatego postanowiłam iść do specjalisty. Zachęciły mnie do tego reklamy badań proflaktycznych chroniących przed nowotworem. Niestety nie skończyło się na jednej wizycie, a czterech, co zniechęciło mnie do odwiedzin w przychodniach lekarskich.

Pacjentka myślała, że najpierw zostanie pobrany od niej wymaz na cytologię, a następnie zbada ją lekarz i ewentualnie określi konieczność wykonania dodatkowych badań. Kobieta w kilkudniowych odstępach odwiedzała przychodnię, by wykonać podstawowe badania. Po dwóch miesiącach rejestrowała się po raz kolejny do lekarza, bo przyszły wyniki cytologii.

- Badania proflaktyczne są bardzo ważne - tłumaczy Piotr Chodkiewicz, dyrektor przychodni Epoka w Żninie, która najczęściej w Żninie organizuje tego typu badania. - Na wynik cytologii pacjentki czekają miesiąc, dlatego wszystkich rzeczy nie można zrobić podczas jednej wizyty. Nieuniknione jest kilkakrotne odwiedzenie gabinetu lekarskiego.








Źródło: www.doz.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.