Naturalna glutamina lepsza od antybiotyków
29-05-2009 12:06
Stres i niezdrowe jedzenie może zaszkodzić naszemu żołądkowi, ale za wrzody i nadżerki w przewodzie pokarmowym odpowiada bakteria o nazwie Helicobacter pylori.


Dzięki badaniom uczonych z Centrum Medycznego Beth Israel (BIDMC) oraz instytutu MIT w USA powstanie nowy suplement diety, który ma stanowić alternatywę nawet dla antybiotyków w terapii leczenia wrzodów żołądka.

H. pylori, czyli sprawcę problemów gastrycznych, które mogą przekształcić się nawet w nowotwór, odkryto już 20 lat temu. Do tej pory w leczeniu zakażeń H. pylori stosowano jedynie antybiotyki. Najlepiej dwa różne, bardzo silne i łykane razem przez dwa tygodnie. Taka kuracja osłabia mocno organizm, zwłaszcza wątrobę, a jednocześnie wcale nie gwarantuje sukcesu w walce z zarazkiem.

Coraz częściej bakterie okazują się odporne na antybiotyki. W dodatku nie działają one z najwyższą siłą w środowisku pełnym kwasu solnego, czyli w naszym żołądku.

Za to H. pylori wytwarza obronny enzym, który osłania ją od żrącego środowiska, pozwalając bezkarnie niszczyć nasz przewód pokarmowy.
 
- Nasze ustalenia sugerują, że dodatkowa glutamina w diecie może ochronić żołądek przed zniszczeniami powodowanymi przez H. pylori - twierdzi prof. Susan Hagen, jedna z badaczek pracująca w BIDMC oraz Harvard Medical School.





Źródło: www.doz.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.