Rak prostaty potrzebuje węglowodanów
31-05-2009 09:26
Ograniczenie ilości węglowodanów w diecie może spowalniać rozwój raka prostaty i przedłużać życie - w każdym razie w przypadku myszy - informuje pismo "Cancer Prevention Research".

Naukowcy z Duke Prostate Center przeprowadzili na myszach badania nad wpływem diety na rozwój raka prostaty. Okazało się, że ograniczenie spożycia węglowodanów spowalniało rozwój raka prostaty. Wcześniej ustalono, że także odchudzanie hamuje rozrost guzów prostaty.

Trzy grupy myszy były żywione dietą wysokotłuszczową i pozbawioną węglowodanów, dietą niskotłuszczowa bogatą w węglowodany lub dietą wysokotłuszczową o umiarkowanej zawartości węglowodanów (podobną po tym względem do diety typowego Amerykanina). Do organizmu myszy wprowadzono następnie komórki nowotworu prostaty. Okazało się, że myszy na diecie bez węglowodanów żyły o 40-50 procent dłużej w porównaniu z dwiema innymi grupami. Jadły przy tym tyle tłuszczów, że nie zaobserwowano u nich spadku wagi.

Naukowcy przypuszczają, że do rozwoju raka prostaty przyczyniają się insulina oraz insulinopodobny czynnik wzrostu, których wydzielanie nasila się pod wpływem spożywanych węglowodanów. Za kilka tygodni mają się rozpocząć badania na ludziach.




Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.