Dieta przeciwsłoneczna
10-06-2009 08:22
Amerykańscy dietetycy twierdzą, że codzienna porcja szpinaku, pomarańczy czy pomidora świetnie przygotuje skórę na spotkanie ze słońcem. A borówki i orzechy sprawią, że szkody po lecie będą mniejsze. Dlatego przed wakacjami i w ich trakcie włączaj do swojego jadłospisu warzywa bogate w witaminę A i likopen oraz owoce pełne flawonoidów.

W pomidorowym sosie

Pomidory polecamy w postaci przetworzonej. Sosy, dipy i chłodniki rób z koncentratu. W nim jest najwięcej likopenu, który działa jak wewnętrzna blokada przeciwsłoneczna. Dzienna porcja 40 g koncentratu pomidorowego (ok. 16 mg likopenu) przedłuża prawie o połowę dopuszczalny czas przebywania na słońcu (zanim dojdzie do zaczerwienienia skóry). 


Tłuste lato

Oliwa, orzechy i ryby. Są o tej porze roku niezbędne. Masz suchą skórę i matowe włosy? Poznaj przyczynę! – Cera i włosy są latem przesuszone z braku tłuszczu, który zatrzymuje w tkankach wilgoć – twierdzi dr Steve Shiel, szef badań nad linią szamponów Head & Shoulders. Codzienna porcja oliwy (wystarczą dwie łyżeczki) do sałaty lub garść orzechów na deser to absolutne minimum dla urody. Działa!

Gruntowanie opalenizny

Gdy w Twojej skórze jest odpowiednia ilość beta-karotenu (poznasz to po jej morelowym odcieniu), opalenizna będzie zdrowsza, „chwyci” szybciej, a skóra nie ulegnie poparzeniu. To także ochrona przed słońcem. Aby dostarczyć cerze odpowiedniej ilości beta-karotenu, zjadaj codziennie filiżankę marynowanej dyni, jedną żółtą paprykę, filiżankę posiekanego szpinaku lub wypijaj szklankę soku marchwiowego – podpowiada dietetyczka Barbara Michalska.




Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.