Oddech znów świeży
14-09-2009 08:49
Guma do żucia może stłumić przykry zapach z ust. Wielu z nas żuje gumę starając się aby przykry zapach z ust nie utrudniał im relacji z innymi. Lepiej jednak poszukać jego przyczyny i zlikwidować ją a brzydki zapach może już się nie pojawić.
 
Ta banalna przypadłość zdarza się sporadycznie każdemu z nas, choćby po zjedzeniu cebuli lub czosnku. Bywa jednak, że przykry zapach z ust nie ustępuje nawet na chwilę. Gdzie może tkwić jego źródło?

W ustach

Głównym powodem (aż w 87 proc. przypadków) nieświeżego oddechu jest niedostateczna higiena jamy ustnej, a także choroby zębów oraz dziąseł. Jeśli niezbyt starannie myjesz zęby lub nawet o tym zapominasz, w ustach szybko rozwijają się bakterie, które wydzielają lotne związki siarki. To właśnie one tak nieprzyjemnie pachną. Ponadto bakterie te przyczyniają się do rozwoju próchnicy oraz chorób dziąseł. Schorzeniom tym towarzyszy przykry oddech. Walkę o świeży oddech zacznij więc od regularnego i starannego mycia zębów. Nie zapominaj też o czyszczeniu języka. Koniecznie wylecz wszystkie ubytki i stany zapalne dziąseł, a także usuń osadzający się na szkliwie kamień nazębny. Nie pomogło? W takim razie wybierz się do laryngologa.

W zatokach i gardle

Przyczyną niemiłej przypadłości może być przewlekły stan zapalny zatok oraz błon śluzowych nosa. Towarzyszy temu zwykle obfity ropny katar, gęsta wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła. Zapach z ust jest wtedy szczególnie przykry w godzinach porannych, po nocy, kiedy wydzielina gromadzi się w większej ilości. Jeśli miewasz często anginy, powodem może być także przewlekłe zapalenie migdałków.

W żołądku

Zdarza się, że niemiły oddech ma związek ze schorzeniami układu pokarmowego. Jego przyczną bywa często np. choroba wrzodowa żołądka lub grzybica przewodu po- karmowego czy zbyt mała ilość enzymów trawiennych wydzielanych przez trzustkę i wątrobę. Pij dużo wody Zapobiega ona przykremu zapachowi z ust, ponieważ wypłukuje odpowiedzialne za niego bakterie. Doraźnie możesz odświeżyć oddech, rozgryzając goździk lub żując natkę pietruszki, listki świeżej mięty lub bazylii.




Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.