Objawy b±blownicy

Obraz kliniczny b±blowicy wielokomorowej ma cechy choroby nowotworowej; b±blowiec nieleczony doprowadza do ¶mierci w ci±gu 10 lat.

Objawy b±blownicy

Objawy i następstwa b±blowicy zależ± od lokalizacji larw oraz ich wielko¶ci i liczby pęcherzy.

1.W b±blowicy w±troby objawy:

ucisk naczyń krwiono¶nych i przewodów żółciowych, mog± pojawiać się w kilka lub kilkana¶cie lat po zarażeniu tasiemcem b±blowcowym.

2.  Ucisk na naczynia krwiono¶ne:
nadci¶nienie wrotne

3.  Ucisk na przewody żółciowe prowadzi do:

żółtaczki mechanicznej
zastoinowego zapalenia dróg żółciowych.

 
4.  B±blowica płuc w pocz±tkowym stadium wykrywana jest na ogół przypadkowo, w trakcie rutynowych badań rentgenowskich płuc. Duże i liczne pęcherze, prowadz±ce do zmian wskutek ucisku pęcherzy na tkankę płucn± i zapalenia jej mi±ższu, daj± wyraĽne objawy kliniczne, jak:

duszno¶ć
kaszel
krwioplucie
skrócenie oddechu
bóle w klatce piersiowej


5. Przy lokalizacji larw w ¶ledzionie dochodzi do powiększenia narz±du oraz wtórnych infekcji.

6. Przy lokalizacji larw w nerce, również następuje:

powiększenie narz±du
problemy z oddawaniem moczu
bóle okolicy nerek
może pojawić się krew i białko w moczu


7. Larwy umiejscowione w ko¶ciach mog± prowadzić do rozpuszczenia tkanki kostnej.

8. Najwcze¶niejsze i najbardziej dotkliwe objawy kliniczne daj± pęcherze umiejscowione w mózgu lub gałce ocznej, sugeruj±ce guzy nowotworowe tych narz±dów.

Usadowienie larwy w tak ważnych dla życia narz±dach, może doprowadzić do ¶mierci żywiciela po¶redniego, ponieważ zdarza się, że nie uda się w odpowiednim czasie zdiagnozować inwazji b±blowcowej i podj±ć stosownego leczenia. Leczenie farmakologiczne nie zawsze przynosi oczekiwany skutek, nie zawsze można też operacyjnie usun±ć pęcherz b±blowcowy ze względu na powierzchnię zajmowan± przez pęcherz, brak dostępu operacyjnego lub blisko¶ć innych tkanek i niebezpieczeństwo ich uszkodzenia, a przypadkowe pęknięcie pęcherza podczas jego operacyjnego usuwania może doprowadzić do b±blowicy wtórnej. Pęknięcie pęcherza i wyst±pienie b±blowicy wtórnej może nast±pić również samoistnie, gdy pęcherz osi±gnie na tyle duże rozmiary, że narz±dy b±dĽ tkanki, w których się usadowiła larwa nie pozwalaj± już na dalszy rozrost pęcherza lub na skutek urazu mechanicznego. B±blowica wtórna polega na rozsianiu protoskoleksów po organizmie żywiciela, co może doprowadzić do wstrz±su anafilaktycznego, a to kończy się na ogół ¶mierci±.
 
¬ródło: www.pasozyty.net.pl

Objawy b±blow...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
¦rednia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesi±cu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także maj±cych różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale s± też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. ¬ródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale s± jeszcze inne choroby, które lecz± lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadz± znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinni¶my dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |