Leczenie trądziku laserem

Najnowsza metoda leczenia trądziku stosuje zabieg z użyciem lasera. Dowiedz się więcej...


O trądziku młodzieńczym napisano już bardzo wiele. Medycyna estetyczna jednak wciąż idzie na przód i pojawiają się nowe sposoby jego leczenia. Kremy i antybiotyki to nie wszystko. Nastała era laserów, które skutecznie walczą z trądzikiem, a zwłaszcza z jego następstwami. Problem nie jest tylko zdrowotny i estetyczny, coraz częściej podkreśla się jego wpływ na psychikę, zwłaszcza młodych ludzi.

Trądzik młodzieńczy (acne vulgaris) to choroba. Choroba skóry, która polega na nadmiernym pobudzeniu czynności gruczołów łojowych. Główną jej przyczyną są zmiany hormonalne. Trądzik ten dotyczy głównie młodych ludzi, niezależnie od płci, ale spotyka się go także u osób w wieku 30-40 lat.
 
Problem psychologiczny


Trądzik młodzieńczy objawia się stanem zapalnym w postaci pryszczy. Jednak największym problemem potrądzikowym jest bliznowacenie – powstają zarówno blizny zanikowe, jak i przerosłe oraz przebarwienia. Przy znacznym nasileniu zmian bliznowatych pozostaje szpecący efekt estetyczny. Problem jest tym większy, że dotyczy głównie twarzy.

- Współczesny świat nastawiony jest na kult piękna i zgrabnych ciał. Młodzi ludzie szczególnie podatni są na sugestie z kolorowych pism i filmów. Zmiany zapalne na twarzy jak i blizny potrądzikowe są dla wielu z nich prawdziwym dramatem. Niesłusznie często czuja się gorsi i nieakceptowani przez innych rówieśników, co w konsekwencji prowadzi do izolacji, a nawet w wielu przypadkach - depresji. Pozbycie się trądziku podnosi automatycznie samoocenę i poczucie własnej wartości - mówi Aleksandra Sommerfeld, psycholog.

Leczenie to podstawa


Najważniejszą informacją jest to, że w każdym wieku można trądzik wyleczyć. W wielu wypadkach jest to niełatwe. - W przypadku kobiet trądzik wymaga zawsze leczenia skojarzonego - dermatologicznego i hormonalnego. Inaczej postępowanie nie jest skuteczne, bądź trądzik powraca bez końca. Wybór metody leczenia zależy od postaci trądziku – mówi mgr Maria Magdalena Stefaniak, specjalista kosmetolog z AB-Med Laser Studio z Poznania.

Niezaprzeczalnie jednak leczenie trądziku młodzieńczego polega przede wszystkim na: zapobieganiu nadmiernemu rogowaceniu skóry, zahamowaniu rozwoju nieprzyjaznych skórze bakterii Propionibacterium Acnes oraz zmniejszeniu łojotoku i stanów zapalnych.

W leczeniu stosuje się wieloaspektowe preparaty, zarówno leki wewnętrzne, zwłaszcza antybiotyki (tetracykliny) i izotretinoinę, leki zewnętrzne (zawierające siarkę, retinoidy, nadtlenki benzolu, kwas azelainowy). Zastosowanie leków zależy od postaci trądziku: łagodnej, umiarkowanej lub ciężkiej.

Poza lekami w leczeniu trądziku można sobie pomóc stosując kosmeceutyki. Są to preparaty, które nie są już kosmetykami, ponieważ zawierają znaczne wyższe stężenie substancji czynnych. Tym samym działają efektywnie jak leki, a nie są jeszcze lekami i nie wymagają recepty. Doskonale sprawdzają się tutaj preparaty na bazie alg firmy Andre Zagozda Laboratory, które kontrolują produkcję sebum i działają przeciwzapalnie. Nie są dostępne one jednak ani w aptekach, ani w drogeriach, tylko w wybranych, specjalistycznych gabinetach.

Laser najskuteczniejszy


Coraz częściej stosuje się w leczeniu trądziku lasery KTP i IPL. - Leczenie ostrej fazy trądziku naświetlaniami laserem KTP i VPL powoduje ustąpienie stanu zapalnego. Światło jest absorbowane przez krew i powoduje zamykanie poszerzonych naczyń, doprowadzających krew do gruczołów łojowych. Jednocześnie światło absorbowane jest przez porfirynę produkowaną przez bakterie wywołujące trądzik, co powoduje efekt bakteriobójczy. Naświetlania często poprzedza się około miesięczną kuracją z zastosowaniem odpowiednio dobranych leków – dodaje mgr M. Stefaniak, specjalistka z AB-Med Laser Studio.

Inną sprawą są blizny i nierówności skóry. Medycyna estetyczna i dermatolodzy polecają peelingi chemiczne, które złuszczają skórę (np. kwasy pirogronowy, salicylowy, glikolowy), peelingi mechaniczne (mikrodermabrazja) oraz lasery (KTP, VPL i laser ablacyjny frakcyjny CO2).

Mikrodermabrazję poleca się w mniej nasilonych postaciach blizn potrądzikowych i w przebarwieniach, choć liczba zabiegów może być większa niż w innych przypadkach. Jest ona doskonałym przygotowaniem do zabiegu laserowego w usuwaniu przebarwień.

- Najlepszą metodą korekcji czy likwidacji blizn potrądzikowych jak również usuwania przebarwień pozapalnych jest laser frakcyjny, ablacyjny FRx. Pozwala na całkowitą przebudowę skóry i zmiany widoczne są już po jednym zabiegu – dodaje mgr M. Stefaniak z  AB-Med.

Cena zabiegu laserowego jest dość wysoka (od 800 zł do 1600 zł), ale rekompensuje uzyskane rezultaty, niemożliwe do osiągnięcia innymi metodami. Zbliżone wyniki innymi metodami wymagają znacznie większej liczby zabiegów niż laserem, a całkowity koszt jest często ostatecznie wyższy.

Warto pamiętać, aby profesjonalne zabiegi wykonywać tylko w gabinetach medycyny estetycznej, w których pracują lekarze medycyny, a nie wyłącznie kosmetyczki. Wszystkie zabiegi należy także konsultować z lekarzem dermatologiem, aby uniknąć niepotrzebnych powikłań i nie zaszkodzić sobie bardziej.

Leczenie trąd...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50484
komentarzy4203
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18886
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakosci nowoczesne baseny i akcesoria w niskich cenach. | Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. | W leczeniu najwazniejsza jest odpornosc na koronawirusa zwlaszcza u osob starszych. | Sklep dla Zdrowia oferuje: Sklep Dla Zdrowia oferuje naturalne witaminy, dla zdrowia. | Amerykanski i Japonski sprzet stomatologiczny kupujemy w cenie z wysylka. |