Niedosłuch w różnych grupach wiekowych

Niedoszłych występuje w różnych grupach wiekowych, u dzieci, osób dorosłych starszych. W przypadku problemów ze słuchem niezwykle ważne jest wczesne wykrycie problemu, szczególnie w przypadku dzieci.

Poprawne zidentyfikowanie problemów w różnym wieku pozwala na podjęcie działań, które mogą powstrzymać postępowanie niedosłuchu, a tym samym ustrzec przed głuchotą. Odpowiednio dobrane leczenie w lżejszych przypadkach może nawet wyleczyć pierwsze objawy nie narażając nas na dalsze pogorszenie stanu zdrowia.

Dzieci

Dla malucha możliwość rozróżniania otaczających dźwięków jest niezwykle ważne, ponieważ poprzez te dźwięki dziecko identyfikuje otoczenie,co ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój psychiczny i intelektualny. Przesłankami, które powinny zaniepokoić rodziców i mogą być objawami niedosłuchu to przede wszystkim brak reakcji np. na klaśnięcie lub trzaśnięcie drzwiami. Niepokojącym jest brak reakcji na dźwięk grzechotki (dziecko nie odwraca się w kierunku źródła dźwięku).

Rozwój słuchu następuję indywidualnie od każdego dziecka. Niektóre reakcje na dźwięki pojawiają się wcześniej, a inne później. W poszczególnych etapach rozwoju dziecko inaczej reaguje na bodźce dźwiękowe z otoczenia.

Dorośli

U większości ludzi utrata słuchu rozpoczyna się stopniowo w wieku między 30 a 40 rokiem życia. Utrata słuchu zwiększa się z wiekiem i do 80 roku życia u większości osób występuje znaczny ubytek słuchu. Objawami upośledzenia słuchu są różne w zależności od przyczyny.

U niektórych osób objawia się to nagłą, głęboką utratą słuchu spowodowaną np. zakażeniem wirusowym lub ciężkim urazem ucha. W innych przypadkach można zaobserwować stopniowe pogorszenie słuchu. W niektórych przypadkach, dodatkowymi objawami są zawroty głowy, utrata równowagi, pogorszona koordynacja ruchów i gwizdy w uchu.

W przypadku niedosłuchu odbiorczego:

- pogarsza się zdolność słyszenia niektórych dźwięków – szczególnie wysokich częstotliwości,
- pogarsza się rozumienie mowy,
- głośne dźwięki stają się nieprzyjemne,
- oglądając telewizor czy słuchając radia ludzie pogłaśniają odbiorniki,
- ludzie często proszą o powtórzenie wypowiedzi.

Starsi

Badania dowodzą, że problem niedosłuchu – inaczej zwanego głuchotą starczą dotyczy 1/5 mieszkańców naszego globu, którzy skończyli 55 lat, około 1/4 ludzi w wieku ponad 65 lat, oraz 1/3 tych, którzy skończyli 75 rok życia.

Tak powszechny problem jakiego doświadczają ludzie spowodował, że medycyna coraz więcej i dokładniej zajmuje się tym problemem i chociaż nie ma leku, który pomógłby w odzyskaniu słuchu to postępującą głuchotę można spowolnić.

- Głuchota starcza to proces, który postępuje stopniowo i z wiekiem.
- Postęp następuje równomiernie i obustronnie:
- pogarsza się słyszenie tonów o wysokiej częstotliwości,
- pojawiają się utrudnienia z tonami średniej częstotliwości,
- zaczynają się problemy ze zrozumiem mowy,
- mogą wystąpić uciążliwe szumy uszne,
- istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia zawrotów głowy



Źródło: www.beltone.pl
Zdjęcia: www.beltone.pl

 
 
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |