Śliwki wzmacniają kości

Kolejny raz natura udowadnia, że moze zadbać o nasze zdrowie - śliwki pomagają wzmocnić kości.


Suszone śliwki mogą wzmacniać kości u kobiet po menopauzie - wynika z badań amerykańskich, które zaprezentowano na kongresie American Society for Bone and Mineral Research odbywającym się we wrześniu w Denver w Kolorado.

U kobiet po menopauzie gęstość tkanki kostnej (bone mineral density - BMD), która odzwierciedla siłę kości, systematycznie się obniża. Dzieje się tak, gdyż z powodu niedoborów estrogenu, procesy resorpcji tkanki kostnej zaczynają przeważać nad jej odbudową. Zjawisko to wiąże się z ryzykiem wystąpienia osteoporozy - choroby, która niszczy kości i zwiększa ryzyko złamań, nawet przy błahym urazie.

Złamania u pacjentów w starszym wieku prowadzą nie tylko do niepełnosprawności czy ograniczenia samodzielności. Aż 24 proc. kobiet po złamaniu szyjki kości udowej umiera w ciągu pierwszego roku. U mężczyzn odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi - 33 proc.

Złamania osteoporotyczne generują też ogromne koszty obciążające budżet służby zdrowia. Na przykład w USA, są one zbliżone do wydatków na leczenie takich schorzeń przewlekłych jak choroby układu krążenia czy astma.

A ponieważ, ze względu na starzenie się społeczeństw, liczba osób z osteoporozą będzie rosła, ciągle trwają poszukiwania skutecznych niefarmakologicznych metod zapobiegania tej chorobie.
Wcześniejsze badania naukowców z Uniwersytetu Stanowego Florydy prowadzone na zwierzętach wykazały, że jedzenie suszonych śliwek przeciwdziała utracie masy kostnej związanej z przedwczesną menopauzą, wywołaną usunięciem jajników.
 


Źródło: www.kobieta.wp.pl

Śliwki wzmacn...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |