Wścieklizna. Choroba wywołana przez wirusy

Choroba wywołana przez wirusy, które dostają się wraz ze śliną do rany przy pokąsaniu przez chore zwierzę, najczęściej lisy, wiewiórki, nietoperze i psy.


Objawy:

gorączka, drgawki, ból głowy,
wodowstręt,
sztywność karku,
trudności z połykaniem i oddychaniem,
pobudzenie, halucynacje, śpiączka


Czas wylęgania choroby trwa od 10 dni do kilkunastu tygodni.
Ryzyko zachorowania O ile zachorowania na wściekliznę wśród zwierząt zdarzają się często, o tyle w ostatnim czasie nie zanotowano przypadków zachorowań wśród ludzi w Polsce. Możliwe powikłania W razie wystąpienia objawów choroba kończy się śmiercią. Diagnostyka Podstawowe badania laboratoryjne, ewentualnie badania wirusologiczne.

Leczenie objawowe prowadzi się na oddziałach intensywnej terapii. Profilaktyka U osób mających zawodowy kontakt ze zwierzętami zaleca się szczepienia przeciwko wściekliźnie W razie ukąszenia przez zwierzę należy zwrócić się o pomoc do lekarza, który oceni ryzyko zakażenia i w zależności od tego podejmie decyzję o podaniu surowicy i szczepionki przeciwko wściekliźnie. Jeśli ugryź! nas pies sąsiadów, poprośmy ich o dowód szczepienia zwierzęcia. Natomiast gdy ukąsiło nas dzikie zwierzę, w miarę możliwości należy je złapać i dostarczyć do obserwacji weterynaryjnej.


Źródło: www.ukladu-nerwowego.choroby.biz

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |