Jak radzić sobie z porannymi nudnościami i wymiotami w czasie pierwszych miesięcy ciąży

Nudności i wymioty podczas ciąży dotyczą około połowy ciężarnych kobiet. Występują głównie rano, tuż po wstaniu z łóżka.

U większości tych kobiet zanikają one po trzecim miesiącu ciąży. Czasami, szczególnie w przypadku ciąży bliˇniaczej mogą utrzymywać się dłużej a nawet do końca ciąży. Niestety nie ma jakiegoś złotego środka, który by mógł zaradzić temu. Generalnie musisz jakoś to przejść. Dla pociechy powinnaś wiedzieć, że nudności i wymioty oraz inne objawy ciąży świadczą o dobrym jej przebiegu. Bardzo rzadko mogą zaszkodzić dziecku poprzez jego niedożywienie. Dlatego głowa do góry. Przecież przeżyły to miliony kobiet. Podane poniżej środki zaradcze mogą być jedynie pomocne dla Ciebie w pokonywaniu tych dolegliwości

Po pierwsze nie bierz żadnych lekarstw przeciwwymiotnych.

Nie przejadaj się!

Jedz małymi porcjami, ale częściej, najlepiej, co 2 - 3 godziny.

Pij zupy i inne napoje między posiłkami, raczej po, niż w trakcie jedzenia. Najlepiej pół godziny po posiłku stałym. Pomoże Ci to zapobiec rozdęciu żołądka, co może wywoływać wymioty.

Unikaj tłustych i smażonych pokarmów, ponieważ są ciężkostrawne i dlatego mogą być przyczyną wymiotów. Podobnie, zapachy z kuchni w czasie przygotowywania posiłków działają niekorzystnie.

Jedz lekkie, sezonowe potrawy - głownie dużo świeżych warzyw i owoców.

Po posiłku usiądˇ prosto (nie kładˇ się) a unikniesz wtedy sensacji żołądkowych.

Przekąski takie jak jogurt, kawałek chleba czy mała kanapka lub szklanka mleka czy soku spożyte przed pójściem do łóżka lub w nocy mogą pomóc zredukować nudności rano. Pamiętaj, aby usiąść prosto przez 10 - 20 minut po tej przekąsce.

Zanim rano wstaniesz z łóżka, zjedz kawałek suchego chleba, trochę płatków zbożowych lub krakersów, które powinnaś zawsze mieć przy łóżku.

Wstając z łóżka rób to powoli, unikaj gwałtownych zmian pozycji ciała.

Nie myj zębów tuż po jedzeniu.

Spróbuj się zrelaksować. Postaraj się unikać stresów. Odpoczywaj najwięcej jak to możliwe w ciągu dnia, z głową i nogami uniesionymi lekko do góry.

Popijaj powoli wodę gazowaną, gdy czujesz mdłości.

Pomocne dla Ciebie może być świeże powietrze. Pójdˇ na krótki spacer lub spróbuj spać przy otwartym oknie. Jeśli coś gotujesz w kuchni, otwórz okno lub włącz wentylator, aby pozbyć się niepożądanych zapachów.

Jedz lub pij coś kwaśnego (sok z cytryny) lub kiszonego (ogórki, kapusta).

Niektórym kobietom może pomagać picie różnych ziołowych herbatek. Jednakże, podobnie jak lekarstwa, większość tych herbatek zrobiona jest z nieobojętnych dla organizmu ziół, dlatego ostrożność jest niezbędna. Poniższe herbatki ziołowe są bezpieczne dla kobiet w ciąży - nie ma doniesień o tym, że są przyczyna jakichś wad wrodzonych

Mięta pieprzowa

Czerwona i biała malina

Mięta kędzierzawa

Śliski wiąz

Mlecz - Mniszek lekarski

Imbir

Rumianek. Trzeba zachować ostrożność, bo możliwe są reakcje alergiczne.

Są pewne podejrzenia, że niski poziom glukozy we krwi, niedobór witaminy B6, zaburzona gospodarka elektrolitowa (potas, magnez) mogą powodować wymioty.

Jeśli przyjmujesz jakieś preparaty witaminowe rób to w takim czasie, gdy jest małe ryzyko zwymiotowania ich.

Dopiero bardzo intensywne wymioty, trwające cały dzień, przez dłuższy okres, mogą stanowić zagrożenie dla Ciebie i dziecka, a wtedy powinnaś zgłosić się do Twojego lekarza.


 




Źródło: www.podsercem.webpark.pl

Jak radzić so...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |