Dieta Dunkana - proteinowa dieta

Deta Dunkana zwana także dietą proteinową dr Dunkana to obecnie jedna z najskuteczniejszych stosowanych diet.


Dieta składa się z czterech etapów, a najważniejsza jest ich kolejność, której nie wolno zmieniać. Dunkan nie stawia znaków zakazu - a wręcz przeciwnie - mówi, co wolno, a nawet co trzeba jeść. Nie stawia też warunków dotyczących ilości jedzenia.

Etap I (faza ataku)


W fazie pierwszej jemy naprawdę sporo, a w dodatku wyłącznie produkty wysokobiałkowe. Wszystko po to, by przyspieszyć metabolizm. Okres ten trwa do 10 dni i powinnyśmy wtedy zrzucić od 3 do 5 kilogramów! Dozwolone: chude mięso (wołowina, cielęcina) pieczone na grillu lub w piekarniku bez tłuszczu; kurczak, indyk i królik (samo mięso, bez skóry); ryby (o białej lub niebieskiej skórze) surowe, pieczone, wędzone lub gotowane; podroby (wątroba, ozór cielęcy lub wołowy); jajka; owoce morza; chuda szynka, chude wędliny kurze, indycze lub wieprzowe; chudy nabiał (ser biały, jogurty, kefiry, mleko, maślanka); 1,5 litra wody nisko lub średniozmineralizowanej. Do tego kawa, herbata, herbatki ziołowe, zioła, przyprawy pobudzające trawienie (chili), korniszony, cytryny, sól i musztarda.

Faza protal może trwać od jednego do dziesięciu dni, w zależności od tego ile chcemy schudnąć.

Etap II (faza naprzemienna)

Faza druga trrwa do skutku - nawet przez kilka miesięcy - czyli do chwili gdy zyskasz wagę swoich marzeń. Na przemian jesz przez pięć dni produkty białkowe i pięć dni z dodatkiem warzyw. Możesz je dołożyć do mięsa surowe lub gotowane. Wybór jest dość duży: pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, kapusta, seler, sałata, cykoria, bakłażany, papryka, botwina, zielona fasolka, marchew i buraki, także grzyby. Dr Dukan twierdzi, że jego pacjenci tracą do 20 kg w ciągu 6–8 miesięcy.

Etap III (faza utrwalenia)

Najważniejsza część kuracji, ponieważ pomaga utrzymać wagę. Ważny jest czas trwania tego etapu. Jego długość wyliczasz tak: 10 dni na każdy utracony kilogram (czyli np. straciłaś dotąd 15 kg – etap III trwa 5 miesięcy). Jesz dokładnie tak, jak w fazie naprzemiennej, ale możesz dodać owoce (poza zawierającymi dużo cukru, jak banany, winogrona i czereśnie), pełnoziarnisty chleb (dwie kromki), ser (3 plastry dziennie), produkty skrobiowe (ryz, makaron, ziemniaki 2 razy w tygodniu), chudą jagnięcinę lub wieprzowinę. Dwa razy w tygodniu zjedz pełny obiad: z przystawka, daniem głównym i wypij kieliszek czerwonego wina. Jest tylko jedno ograniczenie: jeden dzień w tygodniu jesz wyłącznie produkty wysokobiałkowe jak w fazie ataku.

Etap IV (faza stabilizacji)

Aby zachować uzyskaną wagę, należy trzymać się zasady: jeden dzień w tygodniu jedz produkty wysokobiałkowe jak w fazie ataku. Pamiętaj, by wtedy pić minimum 2 litry wody niegazowanej dziennie i rano koktajl proteinowy. W pozostałe dni śniadanie powinno zawierać sporo nabiału: jajek, chudego twarogu i obowiązkowo miseczkę maślanki z 3–4 łyżkami otrąb. Kawę i czarną herbatę pij bez cukru. Znakomitym pomysłem na danie obiadowe będzie porcja grillowanej ryby, kurczaka, królika lub indyka. Od czasu do czasu można pozwolić sobie na ciasteczko owsiane.



Źródło: www.mamzdrowie.pl

Deta Dunkana ...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |