Zaparcia uporczywy problem

Pomimo, że zaparcia to problem wstydliwy, mówi się o nim coraz częściej. Powód? Dolegliwość ta dotyczy już co drugiej kobiety i co czwartego mężczyzny, tak w Polsce, jak i w Europie. Jeśli więc należysz do tej licznej grupy - czytaj dalej.

Ze względu na powszechność i skalę problemu istnieje wiele środków i sposobów, które pomagają uporać się z tą dolegliwością: od domowych metod naszych babć takich, jak jedzenie suszonych śliwek, po środki przeczyszczające. O ile te pierwsze, choć naturalne, nie zawsze są w pełni skuteczne, o tyle te drugie mogą być wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia. Działanie tego rodzaju środków polega najczęściej na drażnieniu ścianek jelita grubego. Długotrwałe podawanie takich preparatów może wywoływać stany zapalne jelita, a nawet doprowadzić do jego „rozleniwienia”, gdy stajemy się w pewien sposób uzależnieni od działania tabletek. -
Naturalnym sprzymierzeńcem prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego jest błonnik pokarmowy – mówi o metodach usprawniania pracy jelit Marek Kubara, z firmy Ekoprodukt, która dostarcza na rynek żywności dietetycznej „Błonnik 90”. - Ten składnik, pomimo, że nie jest trawiony przez nasz organizm, pobudza pracę jelit, a dodatkowo sprzyja wydalaniu z niego toksyn - dodaje. Dieta przeciętnego Polaka jest jednak zbyt uboga w ten składnik, ponieważ jemy głównie  produkty wysoko przetworzone i białe pieczywo, które zawiera bardzo małe ilości błonnika. Przy takim sposobie żywienia warto pomyśleć o wsparciu organizmu naturalnymi preparatami wysokobłonnikowymi, najlepiej takimi, które zawierają także inne składniki poprawiające przemianę materii.

Jednym z takich polskich preparatów jest Regulan. Poza błonnikiem zawiera odtłuszczony len, wpływający łagodząco na jelita oraz probiotyczne bakterie, które współpracują z naszym układem trawiennym. Dodatkowo skład produktu jest wzbogacony o inulinę (wyciąg z cykorii), pełniącą rolę pożywki dla przyjaznych bakterii zasiedlających  jelito grube. Taki kompleksowy preparat jest pomocny zarówno przy zaparciach, jak i biegunkach. Ważne jest, aby pamiętać, że produkty wysokobłonnikowe powinno się popijać dużą ilością wody, ponieważ błonnik wiąże wodę w jelitach.


A co można dla siebie zrobić poza zażywaniem preparatów? Przede wszystkim jeść więcej warzyw i owoców, kasz oraz pieczywo z pełnego przemiału. Te produkty, poza bogactwem błonnika, dostarczą nam wielu innych wartościowych składników odżywczych, wpływających pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.
 





Źródło: www.highlite.pl

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |