Cierpisz na bezpłodność kobiecą? Bezpłodność może zrujnować życie kobiety.

Leczenie konwencjonalne, oprócz działań niepożądanych, stwarza problemy finansowe i etyczne. Niektórym kobietom można pomóc, podając im zioła lub preparaty witaminowo-mineralne.



Jeśli kobieta nie zachodzi w ciążę przez rok uprawiania bez zabezpieczeń regularnego pożycia płciowego podczas najpłodniejszych dni cyklu miesięcznego (5 dni przed owulacją oraz w dniu owulacji), może to znaczyć, że jest bezpłodna. Kobiety po 35 roku życia już po 6 miesiącach takich prób powinny udać się do lekarza, gdyż płodność zmniejsza się z wiekiem. Około I 5% par ma kłopoty z poczęciem dziecka. W jednej trzeciej przypadków przyczyna leży zarówno po stronie mężczyzny, jak i kobiety, w pozostałych po stronie jednego z partnerów.

Objawy:

• Niemożność zajścia w ciążę przez 6 do 12 miesięcy.
• U niektórych kobiet brak miesiączek bądź zbyt rzadkie lub nieregularne ich występowanie.
• U niektórych kobiet zakażenie dróg rodnych bakteriami z rodzaju Chlamydia, endometnoza, stany zapalne w obrębie miednicy małej.
• Podejrzewasz, że jesteś bezpłodna. Lekarz zastanowi się nad Twoim problemem i pomoże znaleźć jego przyczyny. Być może trzeba będzie zbadać również Twego partnera, by stwierdzić, czy nie jest on niepłodny.

Podczas owulacji (jajeczkowania), występującej w połowie cyklu miesięcznego, komórka jajowa uwalnia się z jajnika kobiety. Następnie jajo wędruje jajowodem i tu może dojść do zapłodnienia, jeśli podczas stosunku seksualnego do dróg rodnych kobiety dostało się nasienie. Przyczynami bezpłodności u jednych kobiet są nieregularne owulacje lub ich brak, u innych zaś - bliznowate lub niedrożne jajowody. Żeby ustalić przyczyny bezpłodności, trzeba poddać się badaniu lekarskiemu. Prawidłowe owulacje nie występują z reguły u kobiet nieregularnie miesiączkujących lub nie miesiączkujących w ogóle. W niektórych przypadkach, mimo dokładnych badań, nie udaje się ustalić przyczyny bezpłodności. Nieregularne owulacje występują częściej u kobiet, które zbliżają się do czterdziestki. Owulacje może również hamować brak równowagi hormonalnej, wynikający np. z nadwagi lub nadmiernej aktywności fizycznej Niekiedy przyczyną bezpłodności jest zakażenie dróg rodnych bakteriami z rodzaju Chlamydia, endometrioza lub stany zapalne w obrębie miednicy małej.

Jakie preparaty mogą pomóc?

Większość środków podanych w tabeli może być stosowana, niezależnie od przyczyn bezpłodności, razem z multiwitaminami lub preparatami wielomineralnymi. Zażywa się je także w trakcie leczenia konwencjonalne go. Wyników leczenia można się spodziewać po 3-6 miesiącach, jeśli nie dało rezultatów, należy udać się do specjalisty.

Witaminy z grupy B pomagają zachować prawidłową czynność układu rozrodczego. Odgrywają one istotną rolę w pierwszej fazie rozwoju zarodka - szczególnie ważny jest kwas foliowy, który zapobiega jego wadom rozwojowym. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, chroniącym organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które mogą upośledzać m.in. czynność jajników i macicy. Cynk jest niezbędny do prawidłowych podziałów komórkowych. Kwasy tłuszczowe omega-3, występujące w olejach rybnych (oraz oleju lnianym), utrzymują prawidłowe czynności jajników i macicy.

Jeśli bezpłodność wynika z nieregularnej owulacji, można próbować ją pobudzić mieszanką niepokalanka i Aletris farinosa. Stwierdzono, ze niepokalanek wpływa na stężenia 2 hormonów w organizmie: zwiększa syntezę progesteronu i zmniejsza prolaktyny. Małe stężenie progesteronu i duże prolaktyny to czynniki hamujące owulację.

Co jeszcze można zrobić aby zwalczyć bezpłodność?

1. Zadbać o to, by w pożywieniu znalazły się produkty z pełnego ziarna, tłuste ryby i co najmniej 5 porcji owoców i warzyw dziennie.
2. Nie palić. Palenie papierosów zmniejsza płodność, a u kobiety ciężarnej może poważnie zaburzyć rozwój płodu.
3. Schudnąć, jeśli ma się nadwagę, i przytyć, jeśli waży się za mało.
4. Nie wykonywać zbyt intensywnych wysiłków fizycznych, gdyż mogą zaburzać owulację.
5. Unikać picia alkoholu lub ograniczyć jego picie do minimum. Kawy (z kofeiną] nie należy pić więcej niż 2 filiżanki dziennie.

Wiele kobiet stosuje domowe testy, by stwierdzić czas owulacji, lecz kiedy go ustalą, moment sprzyjający zapłodnieniu na ogół już minął. Badania prowadzone z udziałem 22 letnich zdrowych kobiet w wieku od 25 do 35 lat ujawniły, że najlepszy okres do zapłodnienia trwa od 5 dnia przed owulacją do dnia jej wystąpienia. Szansę zajścia w ciążę w innych okresach cyklu są minimalne.

Zalecane dawkowanie preparatów pomagających wyleczyć się z bezpłodności u kobiet:

• Witaminy z grupy B:
Dawkowanie: tabletka rano, podczas posiłku. Porada: zaleca się stosowanie preparatu zawierającego po 50 mg witaminy B2 i biotyny, 400 mg kwasu foliowego i 50 mg pozostałych witamin z grupy B.
• Witamina E:
Dawkowanie: 2 razy dziennie po 250 mg.
Uwaga: jeśli zażywasz leki przeciwzakrzepowe, skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem witaminy E.
• Cynk:
Dawkowanie: 30 mg dziennie. Porada: jeśli stosujesz cynk dłużej niż przez miesiąc, wybierz preparat zawierający również miedź.
• Oleje rybne:
Dawkowanie: 2 łyżki dziennie. Uwaga: jeśli zażywasz Jęki przeciwzakrzepowe, ustal dawkowanie z lekarzem.
Porada: wegetarianie mogą przyjmować w zamian łyżkę stołową oleju lnianego.
• Niepokalanek i Aletris farinosa:
Dawkowanie: po pół łyżeczki nalewki każdego z ziół, 2 razy dziennie.


Uwaga: przerwij zażywanie po zajściu w ciążę.

Niezbędne kwasy tłuszczowe zawarte w olejach rybnych są bardzo ważne dla prawidłowej czynności macicy.






Źródło: www.doktor.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

bp5
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |