Co jeszcze powinnaś wiedzieć o rzeżączce?

Kilka dni temu wróciłaś z urlopu, na którym wdałaś się w gorący romans z nowo poznaną osobą? Czujesz świąd i pieczenie w okolicy sromu? Nie zwlekaj z wizytą u specjalisty! Najczęstszą diagnozą jest rzeżączka…

  Wakacyjny luz sprzyja przypadkowym znajomościom. Często bez zapamiętania wdajemy się w krótki romans, nie zważając na konsekwencje. Kto by się spodziewał, że ten boski mężczyzna, o ciele rodem ze słonecznego patrolu, może zostawić nam po sobie przykrą, swędzącą niespodziankę?

Jak dochodzi do zakażenia rzeżączką?
 
 Rzeżączka, to obecnie najpopularniejsza choroba weneryczna. Najczęstszą droga zakażenia, to stosunek płciowy. Wówczas, drobnoustroje znajdujące się w wydzielinie śluzowej chorego są przenoszone na błonę śluzową narządów płciowych, jamy ustnej lub odbytu osoby zdrowej. „Moja historia jest bardzo banalna i mogła się przytrafić setkom innych kobiet. – Opowiada 21 letnia Magdalena. – W lipcu wyjechałam na długo wyczekiwane wakacje. Na jednej z dyskotek poznałam Karola i zakochałam się w nim bez pamięci. Tydzień później doszło między nami do zbliżenia. Dwa dni po powrocie z wymarzonego urlopu, zauważyłam na bieliźnie dziwna wydzielinę. Dodatkowo, podczas oddawania moczu czułam nieprzyjemne pieczenie. Gdybym mogła cofnąć czas, byłabym bardziej ostrożna…” – Wspomina moja rozmówczyni.

Jakie są objawy?

  Rzeżączka objawia się śluzową, a następnie ropną wydzieliną z miejsc intymnych. Pojawia się także świąd i pieczenie, zwłaszcza podczas oddawania moczu. Jeśli zauważyłaś u siebie jakikolwiek z powyższych objawów, niezwłocznie skonsultuj się z ginekologiem. Powyższy stan utrzymuje się, bowiem tylko przez kilka tygodni. Następnie choroba przechodzi w stadium przewlekłe, które może trwać miesiącami a nawet latami! Przez ten czas może dojść do zakażenia gruczołów ścian pochwy, macicy, jajowodów, jajników, a nawet otrzewnej. Opisane stany prowadzą u obu płci do trwałej niepłodności.

 Pamiętaj, ze rzeżączka, to choroba całkowicie uleczalna i nie zwlekaj ani chwili z wizytą u specjalisty!





Źródło: www.w-spodnicy.pl

Co jeszcze po...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Już oceniłeś ten Artykuł.
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50486
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18896
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |