Odżywianie, supermarket i dietetyk

W supermarkecie bardzo często zaczyna się nasz problem z odżywianiem. Jak temu zaradzić?


 


Każdy wie, że dieta wpływa na zmianę sylwetki. Podobnie sport. Ale dopiero odpowiednia kombinacja tych dwóch czynników daje efekt, który nie dość, że jest szybciej zauważalny i utrzymuje się dłużej, to jeszcze wpływa pozytywnie na całe nasze życie. Jak tę kombinację odnaleźć? Już nie musisz się tym martwić. Inni zrobią to za ciebie.

Osobisty trener i dietetyk – do tej pory kojarzyliśmy takie usługi wyłącznie z celebrytami, których wygląd jest jednocześnie narzędziem pracy. Stać ich na inwestowanie w siebie i nie żałują na to środków. Reszta musiała sobie radzić sama. Niestety, jeśli nie jest się specjalistą, trudno opracować dla siebie skuteczną dietę połączoną z planem treningowym.

Trener 24h


    Stosowanie gotowych rozwiązań w postaci rozmaitych diet – cud i już rozpisanych treningów nie przynosi dobrych rezultatów, a wręcz może zaszkodzić zdrowiu. Szybki powrót do dawnych nawyków żywieniowych, zwykle razem z efektem jojo, plus zniechęcenie do ćwiczeń to standard. Na szczęście indywidualny program treningowy połączony z dietą dobraną specjalnie pod konkretną osobę nie jest już dobrem luksusowym. Na przeciwko potrzebom klientów wychodzą nowoczesne kluby sportowe. – Usługa „Trener 24h” obejmująca także zakupy z trenerem przeznaczona jest dla wszystkich, którzy postawili sobie konkretny cel. W szczególności stanowi dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które chcą coś zmienić, a nie mają czasu, żeby się temu poświęcać. Ideą całego procesu jest uświadamianie i wprowadzenie zmian w sposób naturalny i stopniowy, niezakłócający dotychczasowego trybu życia – mówi Marcin Bogucki, instruktor i dietetyk poznańskiego klubu Remplus Fitness.

Dieta w pakiecie


    Jak wygląda zmiana życia na lepsze z pomocą trenera oraz dietetyka? To zależy od tego, co zamierzamy osiągnąć oraz od stanu naszego zdrowia, wyglądu i czasu, jaki chcemy na to wszystko poświęcić. Na początku trener przeprowadza szczegółowy wywiad dietetyczny, podczas którego bada między innymi tryb życia oraz dotychczasowe nawyki żywieniowe klienta. Na pewno zostaniemy zapytani o wiek, wzrost, jak kształtowała się waga w ostatnim czasie, jak wygląda nasz typowy dzień żywieniowy.  Być może padną pytania o wypadanie włosów, łamliwość paznokci, puchnięcie nóg, krwawienia z dziąseł, skurcze mięśni, drgania powiek, wychodzenie siniaków przy lekkim uderzeniu, czy jest nam zawsze zimno lub zawsze gorąco. To wszystko świadczy o stanie odżywienia organizmu.

    - Ideą diety i jej wpływu na zdrowie jest działanie długofalowe, a docelowo zmiana nawyków żywieniowych na całe życie. Wszystko musi więc być tak dopasowane, żeby można było to zrealizować. Dlatego schematy, które narzucają, że dzisiaj na śniadanie jem to a za dwa dni na obiad tamto w 99 proc. nie mają sensu. Czasem jednak są konieczne, a niektórzy wręcz potrzebują takiego reżimu, bo inaczej przy zbyt dużej dowolności za bardzo sobie pobłażają - twierdzi M. Bogucki z Remplus Fitness.

    Dieta niekoniecznie musi więc przybrać formę rozpiski konkretnych posiłków, w zależności od potrzeb może także stać się listą polecanych i zakazanych produktów. Zawsze jest jednak układana pod nasze możliwości finansowe oraz czas, jaki możemy poświęcić na przygotowanie posiłków.

Na zakupy z trenerem 


    Nowością, którą wprowadził ostatnio poznański klub Remplus Fitness są zakupy z dietetykiem. W ciągu około dwóch godzin klient ma okazję przejść z nim przez wszystkie działy dużego sklepu spożywczego. - W tym czasie dietetyk opowiada o zaletach i wadach danych produktów oraz kiedy co jeść. Pokazuje alternatywne wybory dla dotychczasowych produktów, które są równie smaczne, a dużo zdrowsze. Na koniec klient otrzymuje również materiały, do których zawsze może wrócić i które przypomną to, co omawialiśmy podczas zakupów – mówi Agata Bednarek, manager poznańskiego Remplus Fitness.

    Dużym plusem tej usługi jest możliwość zabrania ze sobą kogoś z rodziny. Zmiany, w których uczestniczą bliscy mają o wiele większą szansę powodzenia. Dodatkowym ułatwieniem jest całodobowy kontakt z dietetykiem – za pośrednictwem maila, telefonu czy sms-a. W każdej chwili można zadać konkretne pytanie odnośnie diety, szukać wsparcia w chwili załamania lub przedstawić co się zjadło danego dnia i poprosić o oceną całości.
- Możliwe są też pytania awaryjne typu – idę na imieniny cioci jak to ‘zrekompensować’, co zjeść wcześniej, a co następnego dnia? Albo: idę na piwo z kolegami, co mogę zjeść, czego nie? Wszystko byle się nie poddawać  – każdy ma upadki, ważne, żeby potrafić wstać i iść dalej wyznaczoną drogą – dodaje M. Bogucki z Remplus Fitness.

Trening  na plus


    Do diety dokładany jest także trening. To połączenie to najlepsza kombinacja, aby spalić kalorie i zmienić naszą sylwetkę i samopoczucie. Tu podobnie jak w przypadku diety nie ma schematów – jednym co jest pewne to, że jeśli celem jest zbudowanie masy mięśniowej bądź siły to trening będzie głównie bazował na ćwiczeniach wykonywanych na siłowni. W przypadku chęci osiągnięcia sprawności, poprawy zdrowia czy schudnięcia pole manewru jest dużo większe i wtedy wybieramy charakter treningu, który jest dla danej osoby najciekawszy – ważne, żeby była to też forma relaksu i rozrywki, a nie tylko obowiązku.

    Trening zawsze jest podzielony na etapy tak, żeby był dopasowany do możliwości danej osoby. Co jakiś czas – zależny od wykonywanych postępów (zwykle co około 1-2 miesiące)  powinien być zmieniany, w ten sposób dajemy organizmowi bodziec do rozwoju.

    Trenerzy zapewniają, że pierwsze efekty treningu połączonego z odpowiednim programem żywieniowym widać już po tygodniu i tak z każdym kolejnym. Kiedy wypróbowaliśmy już wszystkie diety, a poranny jogging nie działa tak jak byśmy chcieli – warto skorzystać z nowych ofert proponowanych przez kluby fitness. Cena, którą przyjdzie nam zapłacić za tego rodzaju usługi nie wydaje się wygórowana, jeśli weźmiemy pod uwagę zdumiewające efekty, jakie są w zasięgu ręki. Nie bez przesady można powiedzieć, że dzięki pomocy trenera i dietetyka jesteśmy w stanie zmienić swoje życie na lepsze.

Odżywianie, s...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |