Dieta niełączenia czyli dieta Andersona

Zastanawiasz się jak schudnąć? Może wystarczy odpowiednie łączenie lub nie, danych posiłków i ich składników.


Stworzona przez dietetyka z uniwersytetu w Los Angeles, Henry'ego L.N. Andersona, pozwala stracić 1 kg w ciągu tygodnia. Zwana też "dietą niełączenia", stała się w ostatnich latach bardzo popularna i modna. Oparta jest w szczególności na owocach, warzywach i orzechach. Nie wyklucza też spożycia ryb, mięsa oraz serów, jednak tylko w ograniczonym stopniu. Głównymi jej założeniami jest to, że trzeba jeść wyłącznie wtedy, gdy czujemy się naprawdę głodni, nie należy popijać niczego ani przed, ani w trakcie, ani zaraz po jedzeniu, a także zabronione są takie używki, jak kawa, herbata czy alkohol oraz gazowana woda i przetwarzane soki, zawierające mnóstwo konserwantów.

Zwolennicy tejże diety są zdania, że przyczyn przybierania na wadze należy dopatrywać się w źle zestawionych ze sobą produktach, co powiązane jest bezpośrednio z procesami spalania. Ponadto Anderson uznał, że do całkowitego strawienia węglowodanów i białek potrzebujemy zupełnie odmiennych enzymów - enzymów przeciwnym wypadku w tkance tłuszczowej zatrzymują się różne toksyny, co dalej prowadzi do tworzenia się cellulitu.

Najważniejszą zasadą tej diety jest tutaj to, że nie wolno zestawiać ze sobą białek z węglowodanami. Istotna jest także kolejność spożycia poszczególnych składników. Owoce i soki owocowe przyjmujemy tylko na czczo. Bezwzględnie wystrzegamy się różnego rodzaju sosów, nawet tych, których podstawą jest jogurt czy najzdrowsza z możliwych oliwa z oliwek. Anderson zwraca też uwagę, że nie powinno się jadać w konkretnie wyznaczonych porach, ale w zamian za to w pewnych przedziałach godzinowych przyjmować określone przez niego samego grupy produktów. Po godzinie 20 należy zrezygnować już z jakichkolwiek posiłków. Anderson wychodzi też z założenia, że inaczej trawione jest w naszym organizmie białko, inaczej cukier, a jeszcze inaczej tłuszcz; i z tego też względu, gdy wszystkie te związki łączone są naraz, tak "wydolność" trawienia i spalania znacznie się obniża.

Kiedy więc należy co jeść? Anderson rozpracował to tak:

ˇ od północy do południa => dozwolone są wyłącznie świeżo wyciśnięte soki owocowe, jak i owoce w całości
ˇ od południa do godziny 16 => o 12 powolnymi łykami wypijamy sok warzywny, potem trzeba zrobić sobie półgodzinną przerwę, po czym dopiero można zjeść coś innego - sałatkę warzywną (z zieloną sałatą "na czele")
ˇ od 16.00 do 20.00 => tu właściwie nie ma większych wymagań, można jeść wszystko, pamiętając wciąż o zasadzie niełączenia białek z węglowodanami (np. produktów mięsnych ze skrobią, zawartą np. w ziemniakach, makaronach, pieczywie czy kaszach); i co jeszcze ważne: gdy odczujemy pierwsze oznaki sytości, powinniśmy natychmiast odejść od stołu .

Wynika z tego, że największa intensywność jedzenia pokarmów przypada między godziną 16 a 20, co niekoniecznie jest najlepsze dla naszej sylwetki. Poza tym dieta dobra dla emerytów lub gospodyń domowych, którzy przebywają cały Boży dzień w domku. Bo przecież, który pracujący człowiek dokładnie w samo południe sięgnie po świeżo co wyciśnięty sok warzywny? Chyba tylko taki, któremu szef pozwala na rozkładanie na biurku całego "arsenału" do wyciskania warzyw i owoców! Jak na moje oko, dieta zbyt rygorystyczna, wymagająca ciągłego myślenia o tym, co jeść i kiedy, nie pozwalająca na uczynienie procesu odchudzania czymś miłym i przyjemnym. Do tego mało urozmaicona i ogólnie nieciekawa. I rzecz jasna - nie funduje "kokosów" w postaci dużej utraty wagi w krótkim czasie. Gra chyba niewarta świeczki, ale oczywiście wybór jest Twój. Pozdrawiam.

 


Źródło: www.schudnac.info

Dieta niełącz...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |