Zapomnij o szybkim jedzeniu

 Życie w ciągłym pośpiechu, stresująca praca negatywnie wpływają na to, co jemy.
A to może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dziś - kilka prostych wskazówek, jak zdrowo się odżywiać, a dzięki temu utrzymać zdrowie serca.

Ciągły pośpiech powoduje, że nasze posiłki stają się coraz rzadsze, a my przywiązujemy coraz mniejszą wagę do ich walorów odżywczych. Chętniej sięgamy po słodkie przekąski, jedzenie typu fast food i gotowe dania. Wszystkie te czynniki wpływają na pojawienie się dodatkowych kilogramów, a to może prowadzić do rozwinięcia się chorób układu pokarmowego i krwionośnego.
 
Złe nawyki

Eksperci Instytutu Flory są przekonani, że spożywanie zbyt pośpieszne posiłków o niskiej wartości odżywczej może okazać się bardzo groźne.

- Polacy coraz częściej ulegają złym nawykom żywieniowym - ocenia Jadwiga Przybyłowska, specjalista do spraw żywienia Instytutu Flory. - Wielu z nas posila się w barach szybkiej obsługi, gdzie przygotowanie posiłku zajmuje kilka minut, a przez to nie zawiera odpowiednich składników odżywczych. Tymczasem wprowadzenie małych zmian do naszego codziennego menu - spożywanie różnorodnych, niewielkich posiłków, bogatych w błonnik i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, może okazać się nie tylko korzystne dla naszego zdrowia, ale i przyjemne dla podniebienia.
 
Zjedz śniadanie

Dzień zaczynamy od śniadania. Posiłek należy wzbogacić o produkty bogate w węglowodany złożone, na przykład pełnoziarniste pieczywo czy płatki owsiane. Chuda wędlina lub twaróg dostarczą organizmowi niezbędnej ilości białka. Warto również pamiętać o porcji warzyw, które stanowią źródło błonnika. Kolejnym posiłkiem powinno być niewielkie drugie śniadanie. Nawet podczas intensywnego dnia pracy można znaleźć przerwę na przyrządzenie jogurtu z sezonowymi lub suszonymi owocami.
 
Ciepły posiłek

Każdego dnia należy spożywać przynajmniej jeden ciepły posiłek - dzięki temu unikniemy problemów z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego. Jeżeli napięty harmonogram nie pozwala na przerwę na obiad, warto przygotować poprzedniego dnia porcję, na przykład drobiu z warzywami, którą można odgrzać w ciągu dnia.
 
Lekka kolacja

Dzięki regularnemu spożywaniu posiłków, dużo łatwiej będzie ograniczyć wielkość porcji naszej kolacji. Wbrew powszechnym opiniom, mówiącym o tym, że nie należy jeść po godz. 18., kolacja stanowi ważny punkt w naszym codziennym harmonogramie posiłków. Wystarczy ostatni posiłek spożyć nie później niż na 3 godziny przed snem, aby zapobiec wilczemu apetytowi zaraz po przebudzeniu.

Lekki posiłek, na przykład sałatka, zapewni spokojny sen i dobre samopoczucie następnego poranka.








Źródło: www.dieta.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

d4
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |