Metoda świadomego jedzenia

To jedna z najskuteczniejszych dróg dla tych osób, które dążą do niejedzenia. Świadome jedzenie daje organizmowi dokładnie to, co potrzebuje, we właściwej ilości i czasie. Jeśli chcesz podjąć krok w kierunku świadomego jedzenia, dodaj następujące produkty do swojego menu.

Jagody. Szklanka soczystych jagód dostarcza 3,2 g błonnika (tyle, ile duże jabłko), ma nawet 30 mg witaminy C, witaminę B1 i B2, sole mineralne: wapń, fosfor, miedź i jod, garbniki, taniny oraz kwas cytrynowy i jabłkowy. To one nadają owocom charakterystyczny cierpko-słodki smak. Żurawina zawiera też sporo kwasu benzoesowego – naturalnego konserwantu. Dzięki niemu zachowuje świeżość na długo po zerwaniu owoców. W lodówce przechowasz ją sześć tygodni, a w zamrażalniku nawet rok.

Czosnek i Cebula. Te popularne warzywa kryją w sobie znacznie więcej tajemnic i słyną nie tylko ze swojego wyjątkowego smaku, ale także z właściwości leczniczych. Cebula -Oprócz walorów smakowych, cebula zawiera także wiele cennych substancji, takich, jak: białka, cukry, potas, wapń, fosfor, żelazo, fluor, siarka, wit. C, witaminy z grupy B, kwas pantotenowy i nikotynowy oraz karoten. Roślina ma silne działanie bakteriobójcze, obniża ciśnienie krwi i wywiera korzystny wpływ na pacę przewodu pokarmowego – pobudza apetyt i wspomaga trawienie. Czosnek- wartościowe substancje, które kryje w sobie czosnek to: białka, cukry, witaminy A, B1, B2, C i siarka. Dzięki nim czosnek stosowany jest jako skuteczne antidotum na wiele dolegliwości. Jest pomocny przy wzdęciach i zwalczaniu pasożytów przewodu pokarmowego, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, działa żółciopędnie i przeciwskurczowo w schorzeniach żołądka i jelit, reguluje florę bakteryjną w organizmie, obniża ciśnienie krwi. Czosnek posiada także wybitne właściwości antybiotyczne.

Owies. Prozdrowotne właściwości owsa są niezaprzeczalne. Zboże to posiada zwiększoną zawartość polisacharydów typu b-glukanów, będących jednym z podstawowych składników włókna pokarmowego. Przypisuje się im działanie terapeutyczne polegające na istotnym obniżaniu u ludzi stężenia serum LDL cholesterolu. Owies jest też rezerwuarem lecytyny, składników mineralnych i witamin. Zasobny jest w wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, mangan, miedź i cynk oraz witaminy B1, B2, E, H, PP i kwas foliowy.

Pomidory. Wzmacniają zwłaszcza nasz układ immunologiczny i spowalniają proces starzenia się komórek. Zmniejszają ryzyko zawału serca i zapobiegają rakowi. Poza tym pomidory to kosmetyka od wewnątrz. Pozwalają nam zachować dłużej młody i zdrowy wygląd.

Brokuły Zaledwie 100 - gramowa porcja gotowanych brokułów, których wartość energetyczna wynosi 24 kcal, zaspakajają ponad połowę dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C. Brokuły dostarczają sporo beta-karotenu i kwasu foliowego. Bogatę są również w wapń, selen, potas i sód. Zawarte w nich związki mogą zapobiegać chorobom nowotworowym i chorobom serca.

Dynia. Okazuje się, że zapewnia ona najskuteczniejsze wsparcie układowi odpornościowemu. Tajemnica kryje się w zawartym w dyni beta-karotenie. Sęk jednak w tym, aby dostarczać go organizmowi codziennie. I tylko zależy od naszej wyobraźni co można stworzyć z tego niedocenianego warzywa.

Buraki  Buraki są prawdziwą studnią młodości dla zdrowia, bogate są w witaminy, minerały oraz mikroelementy. Działają regenerująco na komórki oraz wspomagają uodpornienie organizmu. Przy czym buraki są niskokaloryczne i mogą wspomagać odchudzanie. Zawierają kalcium, potas, żelazo, witaminy A, B1, B2, karoten i witaminę C oraz białko (proteiny).



Źródło: www.mojegotowanie.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

d7
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |