Zbuduj silny trwały mięsień

Człowiek porusza się i żyje dzięki mięśnią. Zadbaj o nie dla zdrowia i wyglądu!


Gdy człowiek się porusza angażuje w to prawie wszystkie swoje mięśnie i stawy. Wykonują one przez całe twoje życie olbrzymi wysiłek, ale wraz z upływem lat ich moc i wydajność znacznie słabną.

Dlatego powinnaś zadbać o to, aby pracowały bez zarzutu. By nie straciły swojej elastyczności i możliwości motorycznych przez długie lata. Pomoże ci w tym, ostatnio bardzo popularny, tzw. trening funkcjonalny.

Co to jest trening funkcjonalny?


Trening funkcjonalny wywodzi się z zasad rehabilitacji ruchowej, która pomaga pacjentom po operacji lub kontuzji w powrocie do sprawności fizycznej. Trening funkcjonalny mogą uprawiać zarówno osoby powracające po chorobie do formy jak i kompletnie zdrowe, a nawet (co częste) sportowcy.

Ćwiczenie można wykonywać w domu i nie wymagają sali treningowej ani specjalistycznego sprzętu, chociaż oczywiście można się wspomagać skakanką, czy gumą. W trakcie ich wykonywania naśladuje się zwykłe, życiowe czynności, jak np. wchodzenie po schodach, czy bieganie.

Moc a nie siła


Trening funkcjonalny ma przede wszystkim prowadzić do rozwoju wydolności mięśni i dynamiki całego organizmu. Nazywane jest to mocą. Nie chodzi tu oczywiście o moc magiczną, ale o moc rozumianą tak jak w fizyce, to znaczy jako iloczyn siły i przyspieszenia. Moc to na przykład możliwość dalekiego lub wysokiego skoku, albo sprawnego podniesienia ciężaru w jak najkrótszym czasie.

Toteż trening funkcjonalny ma się koncentrować na niewielkiej grupie ćwiczeń wielostawowych, z położeniem szczególnego nacisku na różne odmiany przysiadów i podrzutów. Ćwiczenia te mają być wykonywane bardzo dynamicznie, najlepiej z obciążeniem, w dużej liczbie serii, ale z małą liczbą powtórzeń i nie (tak jak w kulturystyce) do kresu wytrzymałości mięśni. Najlepiej aby treningi były krótkie, ale częste i  ograniczone do kilku podstawowych ćwiczeń.

Wzmocnij się

Podstawowym celem treningu jest wzmocnienie nóg, pośladków oraz mięśni tułowia (w tym brzucha i pleców) tak, aby bez wysiłku były zdolne do wykonywania naturalnych czynności ruchowych.

Wiele ćwiczeń treningu funkcjonalnego opiera się na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała (brzuszki, podciągnięcia na drążku, pompki, przysiady). Do wykonania innych, zwanych wielostawowymi, będziesz potrzebowała wszystkich partii ciała (skoki, biegi). Jeśli zechcesz możesz (ale nie musisz) do ćwiczeń używać piłki lekarskiej, hantli albo skakanki.

Po dobrze wykonywanych ćwiczeniach sama zauważysz, że wydolność twoich mięśni znacznie się poprawi. Na przykład lekko wbiegniesz bez zadyszki na dziesiąte piętro, podczas, gdy przedtem czułaś zmęczenie już po wdrapaniu się na piąte.

Trzymaj się prosto


Głównym efektem treningu funkcjonalnego powinna być poprawa statyki kręgosłupa oraz stabilności całej sylwetki. Wzmacniają się mięśnie brzucha i pleców i  poprawia się również koordynacja ruchowa. Dzięki temu jest zalecany osobom, którym dolegają bóle pleców. Trening funkcjonalny znakomicie przygotowuje też organizm do uprawiania ulubionych sportów, chroniąc go jednocześnie przed ryzykiem kontuzji. No i oczywiście rzeźbi sylwetkę, dodając jej sprężystości i lekkości co jest dodatkową, a zawsze mile widzianą korzyścią.



Źródło: www.fitness.wp.pl

Zbuduj silny ...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |