Pękające pięty

Jeśli masz problem ze swoimi piętami, to ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Dowiedz się jak im pomóc.


Pękające pięty nie wyglądają dobrze. Jednak są nie tylko defektem kosmetycznym, ten problem może przerodzić się w nieprzyjemną przypadłość. Zdaje nam się, że skóra stóp jest twarda, niewrażliwa i w związku z tym, nie wymaga specjalnej troski. Jednak zaniedbanie właściwej pielęgnacji to poważny błąd.

O skórę twarzy, rąk, czy ciała dbamy codziennie, wcierając kremy, stosując toniki i nakładając maseczki. A o skórze stóp zapominamy. Tymczasem i ona wymaga troski. Skóra stóp składa się z warstw, a te wciąż odnawiają się. Jeśli proces przebiega bez zakłóceń, to skóra jest miękka i elastyczna.  Jeśli jednak ten proces zostaje zaburzony lub stopy są nieodpowiednio pielęgnowane, zaczynają się kłopoty. 

Skóra stóp pęka przede wszystkim z powodu przesuszenia, ale także powodu źle dobranego obuwia, źle dobranej diety, nadwagi oraz niektórych chorób, zwłaszcza cukrzycy. Początkowo pęknięta skóra nie przysparza większych zmartwień, po prostu nieestetycznie wygląda. Ale z czasem pęknięcia stają się coraz głębsze, w końcu stopy zaczynają krwawić a nawet ropieć, a każdy krok oznacza ból. Jednak to nie koniec zmartwień. Przez poranioną skórę do organizmu dostać się mogą bakterie i wirusy, a to stwarza idealne warunki zakażeniom. Wówczas pomoc lekarza jest nieodzowna. Jednak pamiętajmy, że możemy zapobiec pękaniu pięt, jeśli będziemy właściwie i regularnie dbać o nasze stopy.

Na skórze stóp znajduje się bardzo dużo gruczołów potowych, natomiast nie ma gruczołów łojowych, ani mieszków włosowych – które naturalnie chroniłyby skórę przed uszkodzeniami wywołanymi czynnikami chemicznymi, mechanicznymi, bakteryjnymi. Prawidłowa pielęgnacja stóp powinna więc zapewnić skórze komfort, ustrzec nie tylko przed pękaniem pięt, ale również przed problemami takimi jak  infekcje grzybicze, nadmierne pocenie oraz rogowacenie naskórka.

Codziennie, podczas prysznica, powinno się używać pumeksu. Dzięki niemu skóra stanie się gładka, delikatna oraz miękka. Po każdym użyciu pumeks trzeba najpierw opłukać, a potem osuszyć. Stopy należy myć takim mydłem, które nie naruszy jego naturalnego pH. Pumeks warto regularnie wymieniać. Można też używać specjalnej tarki do stóp, przeznaczonej do usunięcia zrogowaciałego naskórka, z którym nie poradził sobie pumeks.

Przynajmniej raz w tygodniu warto jest przygotować stopom kąpiel. Do wody można dodać specjalnej soli kosmetycznej, ale też zwykłej soli kuchennej lub specjalnego olejku do pielęgnacji stóp, np. lawendowego, czy też kilku kropel oliwy z oliwek. Poleca się także kąpiel z dodatkiem siemienia lnianego. Siemię zalewa się wrzątkiem, a kiedy ostygnie w miksturze moczy się nogi. Po kąpieli naparu nie spłukuje się, ale czeka aż wsiąknie w stopy. Dzięki takiej kąpieli skóra na stopach będzie elastyczna oraz miękka. Kiedy skóra stóp jest zmiękczona, warto zrobić peeling stóp. Przede wszystkim będzie to dla nich masaż, który poprawi krążenie, ale także pomoże usunąć martwy naskórek. Zwilżone stopy należy masować przez kilka minut. Dobrze jest zrobić peeling całych stóp, nie tylko podeszw.

Po takim przygotowaniu dobrze jest wetrzeć w skórę stóp grubą warstwę kremu, najlepiej takiego, który zapobiegać będzie pękaniu pięt. Na stopy dobrze jest włożyć bawełniane skarpetki lub owinąć stopy folią, a na nią jeszcze ciepłe kapcie. Dzięki temu krem lepiej wchłonie się. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że codzienne wcieranie kremu w skórę stóp to nie kaprys, a niezbędny zabieg kosmetyczny. I nie jest obojętne jaki to będzie krem. Trzeba używać tego, który przeznaczony jest właśnie do pielęgnacji stóp. Wynika to z tego, że skład tych kremów jest specyficzny i dostosowany do potrzeb skóry stóp. Zawierają one składniki nawilżające, regenerujące, ściągające, chłodzące, antyseptyczne i przeciwgrzybiczne.

Kiedy mamy problemy z pękającymi stopami, może to oznaczać, że w naszej diecie brakuje witaminy A, warto więc zadbać, aby w diecie znalazły się produkty, które pomogą uzupełnić jej niedobór. Jeśli same nie potrafimy uporać się ze stopami, warto raz w miesiącu skorzystać z pomocy kosmetyczki, która w sposób profesjonalny zadba o skórę stóp.

 

 


Źródło: www.fitness.wp.pl

Pękające pięty
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |