Trening na ładny tyłeczek

Dowiedz sie jakie czynności i rodzaj rekreacji sprawią, że Twoja pupa wyładnieje.


Która z nas nie chciałaby mieć pięknych, ponętnych pośladków? I to nie tylko dlatego, by czuć się dobrze we własnym ciele. Na zapytanych przez nas dwudziestu mężczyzn, co ich kręci w kobiecym ciele, aż dwunastu przyznało, że jedną z pierwszych części kobiecego ciała, które przykuwają uwagę są właśnie pośladki.

Są różne sposoby dbania o pupę. Gwiazdy show businessu stosują wręcz desperackie metody, typu wszczepianie silikonowych wkładek lub ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Na szczęście są prostsze metody, wystarczy trochę sportu oraz samodyscypliny, byśmy mogły się cieszyć pięknem naszej pupy.

Pośladki składają się z trzech mięśni: pośladkowego małego, średniego i wielkiego. Mięśnie te uaktywniają się podczas wszystkich ruchów biodra: przy wstawaniu z krzesła, podnoszeniu się z przysiadu, wchodzeniu po schodach i bieganiu. Gdy są zbyt rozluźnione i płaskie, pupa traci krągłe, jędrne kształty - staje się płaska i obwisła. To efekt braku ruchu.

Aktywność fizyczna jest więc jedynym sposobem, by nadać pośladkom pożądany kształt. Pytanie tylko, jakie ćwiczenia i rodzaj sportu wybrać. Pani Joanna Szank- Piechowska- instruktorka fitness oraz tańca, zdradziła nam kilka sposobów na to, by być szczęśliwą posiadaczką jędrnych i ponętnych pośladków.

„Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic pośladków i bioder, postaw na aerobową aktywność fizyczną”- mówi Pani Joanna. Dodaje, że na zmniejszenie rozmiaru pupy istnieje kilka sprawdzonych sportów:

Rower: poprawia kondycję, ujędrnia mięśnie nóg i pośladków, które podczas jazdy na rowerze są mocno zaangażowane do pracy. To świetny rodzaj ruchu również dla osób starszych i tych z nadwagą, bo nie obciąża stawów.

Pływanie:  doskonały sposób na relaks psychiczny, poprawę kondycji, ogólnej koordynacji ruchowej,  a także wzmocnienie mięśni ciała. To jedyny sport, który wszechstronnie rozwija mięśnie. Ułożenie ciała podczas pływania sprawia, że serce pompuje krew bez oporów związanych z działaniem siły grawitacji - w rezultacie rozciągliwość mięśnia sercowego wzrasta i jednocześnie poprawia się wydolność organizmu.

Jogging: to najbardziej naturalna forma ruchu. Gwarantuje utratę zbędnych kilogramów, dotlenienie organizmu i lepsze samopoczucie. Regularny jogging wzmacnia mięśnie łydek, ud, pośladków i brzucha, doskonale kształtuje ogólną wydolność organizmu. Jeśli masz dużą nadwagę, wybierz raczej marsz lub marszobieg, nie bieg.

Ćwiczenia kardio lub na stepperze:  możesz wzmocnić jednocześnie mięśnie nóg i pośladków oraz zwiększyć sprawność serca i układu krążenia. W zależności od tego, czy robisz krótsze czy głębsze ruchy, angażujesz odrębne partie mięśni. Podczas głębszych ruchów mocniej pracują mięśnie czworogłowe ud (przód ud), natomiast mięśnie pośladków oraz łydki zaangażowane są intensywniej podczas płytszych ruchów. Ćwiczenia na stepperze, w przeciwieństwie do biegania, nie obciążają nadmiernie stawów.

Pani Joanna dodaje, że jeśli narzekamy na kształt naszych pośladków najlepszym sposobem będą dla nas ćwiczenia oporowe, czyli te z obciążeniem. „Najlepiej sprawdzi się siłownia oraz zajęcia na sali fitness, takie jak aerobik z użyciem sztangi, ABT (skrót z ang. abdominal, buttocks, thights, czyli brzuch, pośladki, uda)” – radzi pani Joanna.

Oto kilka przykładów najlepszych ćwiczeń na poprawę kształtu pupy, które proponuje instruktor fitness:


Aerobik z użyciem sztangi (Magic Bar, Body Pump, Power Gym): o celu ćwiczeń decyduje dobór obciążeń i ruchów. Duża liczba przysiadów i wykroków rewelacyjnie wpływa na kształt pośladków.

ABT: zestaw ćwiczeń na uda, pośladki i biodra, idealny do rzeźbienia ciała. Ruchy i pozycje szczególnie nastawione na osiągnięcie silnej, smukłej i kształtnej sylwetki.

Ćwiczenia siłowe: czyli te z hantlami, ze sztangą lub na specjalnych maszynach z obciążeniami, doskonale wpływają zarówno na atrakcyjny wygląd całego ciała, jak i na zdrowie. Przeciwdziałają osteoporozie, poprawiają przemianę materii, pomagają zachować młodość i dobre samopoczucie. Nie bój się nadmiernego przyrostu mięśni. Odpowiednio dobrane obciążenie oraz liczba powtórzeń (15-20 w serii) pozwoli ujędrnić wybrane partie, a także nadać im kształt - taki, jaki sobie życzysz.

„Gdy zależy nam na nadaniu krągłości pupie, bo uważamy, że jest zbyt płaska- należy połączyć wysiłek aerobowy  z ćwiczeniami kształtującymi mięśnie. Jednak uwaga- bardzo ważna jest systematyczność: minimum 3 razy w tygodniu.”- dodaje Pani Joanna.

Oto przykładowy system ćwiczeń dla chcących dodać pupie krągłości:
Poniedziałek - 30 minut w siłowni oraz 30 minut na stepperze lub rowerze.
Środa  - 30 minut zajęć ABT.
Piątek - 45 minut na basenie.
Sobota- 30 minut w siłowni oraz 30 minut zajęć fatburner (spalających tłuszcz)


Oprócz różnego rodzaju ćwiczeń, nie należy zapominać o regularnym stosowaniu balsamów ujędrniających oraz specjalnych myjek i gąbek podczas prysznica. Skóra musi być regularnie nawilżana, ponieważ tylko wtedy będzie gładka i miękka. Pamiętajmy więc: regularne ćwiczenia oraz właściwa pielęgnacja mogą czynić cuda!






Źródło: www.fitness.wp.pl

Trening na ła...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3
Budowo
08-11-2010 11:44
Dobry artykuł Czas zadbać o siebie
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |