Twój cel: idealny podbródek

Jędrny, sprężysty, a przede wszystkim pojedynczy, a nie podwójny. Druga broda dodaje lat i po prostu szpeci. Winne są geny, nadwaga, czasem zła postawa ciała. Co zrobić, by zachować piękny owal twarzy?

Jeśli natura obdarzyła cię drugą brodą, bacznie przyjrzyj się swoim bliskim. Może też pojawić się wraz z nadwagą. I w obu tych przypadkach nie jest łatwo się jej pozbyć. Odchudzanie nie zawsze pomaga. Dlaczego? Komórki tłuszczowe podbródka łączą się w większe grupy. Są słabo ukrwione, bo otacza je tkanka włóknista, która nie przepuszcza wystarczającej liczby naczyń krwionośnych.

Dobre ukrwienie tkanek ułatwia zaś spalanie tłuszczu. Gdy podwójny podbródek odziedziczyłaś po przodkach, sprawa jest jeszcze trudniejsza. Oznacza to, że w tych miejscach zgromadził się tłuszcz brunatny (a nie żółty jak przy nadwadze), który wyjątkowo trudno spalić, służy on bowiem do magazynowania energii na czarną godzinę.
 
 
Głowa do góry, czyli dobra postawa ciała

Może być tez inna przyczyna tworzenia się drugiej brody. Jeśli garbisz się i wciskasz głowę w ramiona, mięśnie szyi wiotczeją, komórki tłuszczowe rozrastają się i pojawia się drugi podbródek. Wyprostuj się więc, ściągnij ramiona, staraj się połączyć łopatki. Chodź z podniesioną, a nie zwieszoną głową. To dobrze zrobi urodzie i dodatkowo uchroni cię przed bólem górnego odcinka kręgosłupa.

Nie śpij też na grubej poduszce, bo wtedy broda opada na klatkę piersiową, mięśnie wiotczeją i podbródek traci sprężystość. Lepszy będzie płaski jasiek lub specjalny wałek. I unikaj nadmiernego opalania się, które bardzo przyspiesza starzenie się skóry: uszkadza włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość. Jeśli do tych błędów dołożysz jeszcze przesuszenie skóry (gdy nakładasz nawilżające i ujędrniające preparaty tylko na twarz, omijając szyję), z czasem – w okolicy menopauzy, niekiedy już po czterdziestce – skóra w tych rejonach zaczyna poddawać się sile ciążenia (czyli po prostu zwisać).
 
 
Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Możesz wybrać się na zabieg Face Lift za pomocą aparatu Cosmecanique Lift 6. Jest to masaż, który powoduje drenaż i stymulację mięśni twarzy i szyi, ponadto napina i wygładza skórę (ok. 200 zł). Innym zabiegiem pomocnym w likwidacji drugiego podbródka jest termoplastyka twarzy Therma RF. Wykorzystuje ona działanie fal radiowych, stymuluje odbudowę włókien kolagenowych i poprawia owal twarzy.

Zabieg dodatkowo wygładza zmarszczki i blizny (ok. 400–600 zł). Kolejnym sposobem redukcji podściółki tłuszczowej podbródka jest endermologia. Polega ona na masażu aparatem wyposażonym w dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze. Masaż pobudza rozpad tłuszczu w komórkach (ok. cena 65 zł).
 
 
Co może medycyna estetyczna

Jeśli twój podbródek jest oporny i nic nie pomaga – możesz zdecydować się na lipolizę iniekcyjną. Polega ona na wstrzykiwaniu za pomocą cieniutkich igieł fosfatydylocholiny. Jest to płynna lecytyna, stosuje się ją do leczenia zatorów tłuszczowych i rozpuszczania blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, a od kilkunastu lat także do usuwania niechcianej tkanki tłuszczowej.

Jak to działa? Fosfatydylocholina podana w formie zastrzyku do tkanki tłuszczowej powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych. Potem z lipoproteinami jest transportowana do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i ich wydalenie z organizmu. Zabieg – dzięki znieczuleniu maścią i zastosowaniu cienkich igieł – nie jest bolesny. Jeśli preparat podawany jest metodą wachlarzową, wystarczy jedno wkłucie, a kilka (6–8), jeśli punktową. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienie, obrzęk, drobne siniaki. Efekt pojawi się stopniowo w ciągu miesiąca. Czasem potrzebne są dwa zabiegi. Jeden kosztuje ok. 600 zł. Przeciwwskazaniem jest ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscach wstrzyknięć, padaczka, alergia na jeden ze składników preparatu, ciężkie choroby nerek i wątroby, zaburzenia krzepliwości.

Zabieg przeprowadza przeszkolony lekarz medycyny estetycznej. Efekt jest trwały, gdyż dzięki lipolizie część komórek tłuszczowych zostaje zniszczona (przy odchudzaniu komórki tylko zmniejszają swoje rozmiary). Nie ma ryzyka obwisłej skóry, bo tłuszcz – a jest go w sumie niewiele – wydalany jest stopniowo.


Proste ćwiczenia

Ładny owal twarzy pomogą utrzymać (i przywrócić) ćwiczenia polegające na napinaniu mięśni szyi i podbródka. Poświęć na nie codziennie kilka minut.

• Głośno i wyraźnie (otwierając szeroko usta) wymawiaj ciąg głosek: a, e, i, o, u.
• Wytrzymaj 2–3 minuty z naprężoną i wyciągniętą szyją oraz brodą lekko wysuniętą do przodu. Stopniowo możesz wydłużać czas tego ćwiczenia do 5 minut.
• Wysuń dolną szczękę i, napinając mięśnie, przesuwaj ją w prawo i w lewo.
• Po domu chodź z książką położoną płasko na głowie.
• Po nałożeniu kremu energiczne oklepuj podbródek wierzchem dłoni lub szczyp go delikatnie.
• Pływaj żabką – ten styl wymaga wyciągania szyi.







Źródło: www.dieta.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

u1
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |