Pośladki jędrne, gładkie i bez cellulitu

Nie musisz być szczupła jak modelka, żeby twoja pupa dobrze wyglądała w szortach, stringach i kostiumie kąpielowym.

Ważniejszy niż obwód bioder jest ładny kształt pośladków i jędrna, gładka skóra. Nawet jeśli twoim pośladkom daleko do ideału, możesz dość szybko poprawić ich wygląd. Osiągniesz to dzięki odpowiedniej pielęgnacji i ćwiczeniom.



Polska gruszka

O kształcie pośladków decydują w dużej mierze geny. U większości Polek pupa przypomina gruszkę. Tłuszcz gromadzi się w dolnej części pośladków i w górnej partii ud. Gdy jest go za dużo, pupa obwisa, a z tyłu i po bokach tworzą się wypukłości (tzw. bryczesy). Przez to nogi wydają się krótsze, a sylwetka masywniejsza. Tak więc nawet niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy zmienia proporcje całej sylwetki. To jeszcze nie wszystko. Obwisające pośladki naciskają na uda, co powoduje pogorszenie krążenia w tkance tłuszczowej i sprzyja powstawaniu cellulitu.

Szybka akcja

W przeciwieństwie do brzucha, mięśnie pośladków łatwo da się wzmocnić i wymodelować. Najbardziej pomaga gimnastyka. Trzeba ćwiczyć systematycznie, nie rzadziej niż trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia powodują spalanie tłuszczu, poprawiają napięcie mięśni i ukrwienie skóry. Pupa się unosi i zyskuje ładniejszy kształt. Nie mniej ważna od gimnastyki jest niskokaloryczna dieta, bogata w błonnik. Resztę „załatwią” kosmetyki antycellulitowe i – jeśli problem jest poważniejszy – profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Fizjologia pomarańczy

Gdy cellulit związany jest z nadwagą, stosunkowo łatwo da się z nim walczyć. Dobre rezultaty przynoszą właśnie ćwiczenia i dieta. Ale, jak pokazują badania, pomarańczowa skórka nie zawsze ma bezpośredni związek z ilością tkanki tłuszczowej: występuje nawet u szczupłych kobiet. Jej pojawienie się jest wówczas uwarunkowane genetycznie i związane z fizjologią kobiety.

Cellulit powstaje, kiedy w organizmie wzrasta poziom estrogenów. Najczęściej ma to miejsce w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia piersią, przed menopauzą oraz w czasie przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Nadmiar estrogenów wpływa na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych. W efekcie płyn fizjologiczny przenika przez ich ścianki i gromadzi się w przestrzeniach międzykomórkowych. Powstają obrzęki, które utrudniają mikrokrążenie w warstwie podskórnej. Komórki tłuszczowe (adipocyty) są słabo ukrwione, więc łatwo gromadzą tłuszcz i toksyczne produkty przemiany materii. Gdy od tego nadmiaru „puchną”, powstają charakterystyczne nierówności pod skórą.

Po co ten krem

Jeżeli o tym, czy masz cellulit, decydują geny, to pewnie zastanawiasz się, po co ci kosmetyki. Kremy i balsamy antycellulitowe działają jak „dopalacze”. Większość z nich zawiera kofeinę, wyciąg z miłorzębu japońskiego, żeń-szenia, alg morskich, kasztanowca, L-karnitynę i inne substancje czynne. Przeciwdziałają one gromadzeniu się wody w organizmie, poprawiają ukrwienie skóry, przyspieszają oczyszczanie organizmu z toksyn i spalanie tłuszczu. Sprawiają, że rezultaty kuracji antycellulitowych pojawiają się szybciej i są bardziej widoczne: skóra jest jędrna i gładka. Niestety, efekt działania kosmetyków jest nietrwały. Gdy przestaniesz je stosować, w niedługim czasie skóra wróci do stanu sprzed kuracji. Ale przynajmniej w czasie urlopu pupa będzie wyglądać dobrze.

Mocne uderzenie

Z cellulitem świetnie radzą sobie profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Warunkiem powodzenia kuracji jest poddanie się całej serii zabiegów (jeden czy dwa nic nie dadzą). Efekt utrzymuje się dłużej niż w przypadku kosmetyków – nawet kilka miesięcy. Potem trzeba powtórzyć kurację. Salony kosmetyczne oferują coraz to nowsze zabiegi antycellulitowe. Pamiętaj, że takie zabiegi warto wykonywać w sprawdzonych gabinetach. Najlepiej takich, które mają rekomendację Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.








Źródło: www.dieta.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

u2
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |