Żeby włos z głowy nie spadł

Jeśli na grzebieniu zostaje więcej włosów niż zazwyczaj, to sygnał, że trzeba przyjrzeć się swojej diecie.

A być może odwiedzić też dermatologa i sięgnąć po specjalistyczne preparaty ratunkowe.

Dopaść nas ten problem może już nawet po 20. Choć zazwyczaj najmocniej daje o sobie znać w wieku 30, 40 lat.
Przyczyny wypadania włosów są najróżniejsze. U kobiet może to być efekt ciąży i porodu, menopauzy czy innych zaburzeń hormonalnych. Często na kondycji włosów odbija się niewłaściwa dieta, stres czy choroby. A czasem szkodzi im po prostu przesilenie pór roku i związane z nim osłabienie naturalnej odporności.

Witaminy na talerzu

Dlatego, jeśli chcemy zahamować wypadanie włosów, najpierw poobserwujmy swój organizm. Czy nie wysyła innych sygnałów, że coś jest nie tak. Jeżeli zauważymy jakieś niepokojące objawy, warto odwiedzić lekarza.
Na stan włosów ma wpływ też nasza dieta. Warto zadbać, by były w niej produkty zawierające cynk, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i PP, biotyna, witaminy A, C, E.

Znajdują się m.in. w żółtku, kalafiorze, kapuście, brukselce, cebuli czy czosnku.
Na pewno korzystny wpływ na włosy, a przy okazji i na cerę, będą też miały kwasy tłuszczowe omega-3. Zawierają je między innymi tłuste ryby i orzechy.
Do budowy nowych włosów, w miejsce tych, które wypadły, niezbędne jest białko. Najlepiej zjeść codziennie około 100 g drobiu albo ryb. Jeśli ktoś jest wegetarianinem, mięso może zastąpić soją.

Traktuj je delikatnie

Osłabione włosy powinny trafić pod opiekę odpowiednich preparatów do mycia i pielęgnacji. Przede wszystkim szampon ma być łagodny. Możemy poszukać w aptece takiego, przeznaczonego specjalnie do włosów słabych i wypadających. Jest ich obecnie całkiem spory wybór.
Zazwyczaj w serii znajduje się też odżywka. Dobre efekty daje stosowanie specjalnych ampułek do włosów wypadających.
Wciera się je we włosy i skórę głowy przed myciem.
Jeśli włosy wypadają, nie powinniśmy używać suszarki, niech schną same. A gdy bardzo nam się spieszy i naprawdę nie możemy się bez niej obyć, kierujmy na włosy tylko chłodny podmuch. Rozczesujemy włosy dopiero, gdy trochę wyschną.
Nigdy na siłę. Jeśli mimo tych wszystkich zabiegów stan włosów się nie poprawia, najlepiej wybrać się do dermatologa.

Codzienna utrata około 100-200 włosów to norma. Naprawdę niepokoić się możemy, gdy ta liczba wyraźnie wzrośnie.









Źródło: www.dieta.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

u4
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |