ChorobaNiedoczynność tarczycy
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Niedoczynność tarczycy - leczenie. Hipotyreoza. Niedoczynność tarczycy - choroba spowodowana niedoborem hormonów tarczycy, prowadzącym do spowolnienia procesów metabolicznych.

Niedoczynność tarczycy dotyka 1-6% osób w wieku do 60 roku życia, częstość rośnie wraz z wiekiem. Występuje około 5 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Diagnostyka

Trójjodotyronina - T3 - najaktywniejszy hormon tarczycy rozpoznaniu niewydolności tarczycy decyduje całokształt obrazu klinicznego oraz wynik badań hormonalnych - TSH, fT3 i fT4, ewentualnie inne badania w poszukiwaniu przyczyny choroby (jak USG tarczycy czy poziom przeciwciała anty-TPO).

W niewydolności pierwotnej stężenie TSH jest podwyższone, we wtórnej i trzeciorzędowej - obniżone. Stężenie fT4 (zwykle także fT3) jest obniżone.

Leczenie

Obowiązuje suplementacja L-tyroksyny (L-T4) w indywidualnie dobranej dawce dobowej, rozpoczynając od dawek małych. Leczenie jest długotrwałe, zwykle dożywotnie.

Objawy

Stałe uczucie zimna, chłodna szorstka skóra, wypadanie włosów, łuszczenie naskórka, obrzęki różnych części ciała, ospałość, apatia, spowolnione myślenie, depresja, sztywność i osłabienie mięśni, bóle w stawach, zwolnienie tętna, zaparcia, przybieranie na wadze.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Niedoczynność tarczyc ... Ja zostałem zdiagnozowany przez endok ... Forum główne - Niedoczynność tarczycy  21-09-2017 18:45
Dieta w niedoczynności tarczycy Osoby z niedoczynnością tarczycy powi ... Leczenie, lekarstwa  06-10-2015 15:33
Niedoczynność tarczycy, a wege ... Czy możemy prosić o odpowiedź w tej s ... Lekarz odpowiada  07-07-2015 15:36

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Masz wrażenie, że wszystko wokół ciebie wiruje. Czasami uczucie takie trwa tylko kilka sekund i nie powraca. Kiedy indziej tak często się powtarza, ż...

 

 

 

lek. med. Krzysztof Krupka

„Czuję się stale zmęczony i brakuje mi energii, mam wrażenie, że ciągl...

wszystkie Najnowsze lekarstwa

18-02-2009 14:47
18-02-2009 12:27

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |