ChorobaPrzedwczesne dojrzewanie płciowe
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Przedwczesne dojrzewanie płciowe - Leczenie. Pojawienie się cech fizycznych dojrzewania płciowego zgodnych z fenotypową płcią dziecka przed ukończeniem 8 roku życia u dziewcząt lub przed ukończeniem 9 roku życia u chłopców.

Przedwczesne dojrzewanie płciowe charakteryzuje się: przedwczesnym rozwojem cech płciowych, zwiększeniem szybkości wzrastania, przyspieszeniem dojrzewania kośćca, rozwojem psychoseksualnym zgodnym z wiekiem chronologicznym.

Dziecko początkowo wyższe od rówieśników kończy przedwcześnie wzrastanie, co w konsekwencji prowadzi do niskiego wzrostu końcowego. Ponadto konsekwencją są zaburzone proporcje ciała, zaburzenia płodności, zwiększone ryzyko raka sutka i raka endomtrium.

Przedwczesne dojrzewanie płciowe wywołane może być zbyt szybkim uruchomieniem aktywności hormonalnej oraz rozrodczej, co może mieć podłoże genetyczne jak również może być wynikiem istnienia guzów mózgu, zmianami w jajnikach lub też organicznymi chorobami układu nerwowego. U dziewcząt tych istnieje już zdolność do zajścia w ciążę, gdyż wytwarzane hormony pobudzają jajniki do jajeczkowania. Bardzo często u tych dziewcząt występuje nadprodukcja estrogenów, co może doprowadzić do zaburzeń wzrostu kości w późniejszym okresie rozwojowym. Istnieją również hipotezy, iż przedwczesne dojrzewanie płciowe dziewczynek może być wywołane negatywnym działaniem na organizm wielu substancji chemicznych znajdujących się w wodzie, glebie, powietrzu czy pożywieniu zanieczyszczających organizm powodując zaburzenia prawidłowego jego funkcjonowania. Nie zostały one jednak w pełni udowodnione.

Leczenie przedwczesnego dojrzewania płciowego zależy od przyczyny, które je wywołuje. Izolowane postaci przedwczesnego dojrzewania nie wymagają leczenia.
(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

wczesny rozwój cech płciowych, zwiększona szybkość wzrastania narządów płciowych, przyśpieszone dojrzewanie

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Czy Wasze dzieci nie dojrzewaj ... Czy przytrafiło się to Waszym dziecio ... Forum główne - Przedwczesne dojrzewanie płciowe  19-04-2013 09:47
Choroby, Przedwczesne dojrzewa ... Choroby, Przedwczesne dojrzewanie płc ... Forum główne - Przedwczesne dojrzewanie płciowe  21-04-2010 10:05
Choroby, Przedwczesne dojrzewa ... Choroby, Przedwczesne dojrzewanie płc ... Forum główne - Przedwczesne dojrzewanie płciowe  18-01-2010 09:00

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Brak artykułów w tej chorobie
Dodaj artykuł

pełna lista Nowi użytkownicy

Polska
miasto łodzi

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |