ChorobaAlkoholizm
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Alkoholizm - Choroba społeczna. Brak kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Jest to okresowe picie alkoholu w celu doznawania jego działania psychicznego, a czasem także dla uniknięcia złego samopoczucia, wynikające z jego odstawienia.Istotą tej choroby jest więc psychiczne i fizyczne uzależnienie od środka narkotycznego jakim jest alkohol.

Uzależnienie psychiczne polega na potrzebie picia alkoholu dla poprawy samopoczucia.Uzależnienie fizyczne objawia się wzrostem tolerancji na alkohol, utratą kontroli nad wypijanym alkoholem (niemożność przerwania picia w z góry zaplanowanym momencie) i występującym Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym po odstawieniu alkoholu. Objawy odstawienia alkoholu trwają do 14 dni. Warunkiem powrotu do zdrowia jest abstynencja i terapia farmakologiczna.

Z choroby alkoholowej nie można się wyleczyć, to znaczy że nawet po wieloletniej abstynencji próby tzw. "kontrolowanego" picia kończą się powrotem do nałogu. Możliwe natomiast jest zatrzymanie choroby i rehabilitacja, gdzie fundamentalnym warunkiem zdrowienia jest abstynencja.

Z badań przeprowadzonych przez Millera i Hestera wynika, że 1/3 pacjentów osiąga po odbyciu leczenia trwałą abstynencję, a 1/3 poprawę funkcjonowania bez utrzymywania całkowitej abstynencji. Zdaniem innych badaczy 2/3 osób leczonych z powodu alkoholizmu uzyskuje poprawę, aczkolwiek wymiar sukcesu zależy od przyjętego kryterium. Jeszcze inne badania wykazały, że 70% wszystkich leczących się, bardzo wyraźnie ograniczyło liczbę dni picia alkoholu oraz osiągnęło ogólną poprawę stanu zdrowia.(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Zaburzenia świadomości, ;dziury pamięciowe;, drżenia rąk, obniżone poczucie własnej wartości, drażliwość, dreszcze, halucynacje.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Droga do Domu [quote]Ośrodek Terapii Uzależnień \&q ... Forum główne - Alkoholizm  20-11-2018 12:26
Alkoholizm a święta Zwyczajnie, się zachowywać. Jeśli jes ... Forum główne - Alkoholizm  26-07-2016 16:01
Alkoholik w miejscu pracy Ja osobiście spotkałam się z kilkoma ... Forum główne - Alkoholizm  11-09-2015 19:16

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Picie alkoholu zawsze było smutną domeną ludności Europy Wschodniej. Problem znów powraca.


Nastolatkowie z Europy Ws...

Na wszelkie sposoby próbuje się walczyć z piciem kobiet w czasie ciąży i ciągle to problem.


Picie alkoholu przez kob...

Problem alkoholowy to nie tylko przypadłość mężczyzn lecz coraz częściej  i coraz więcej piją także kobiety.


Atrakcyjn...

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca unikania terminu "alkoholizm", a zamiast niego lansuje używanie terminów "zespół uzależnienia od alkoholu"...

Niewielka już ilość wypitego alkoholu wpływa często na zachowanie człowieka. Alkohol działa szkodliwie na układ nerwowy. Praktycznie każda jego dawka powodu...

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

24-12-2009 15:00

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |