ChorobaNarkomania
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Narkomania - Patologiczne zjawisko społeczne, uzależnienie spowodowane krótszym lub dłuższym zażywaniem leków (głównie przeciwbólowych środków narkotycznych) albo innych środków uzależniających (narkotyki, leki uspokajające i psychotropowe).

Charakteryzuje się koniecznością przyjmowania środka odurzającego, tendencją do stałego zwiększania dawki oraz fizycznym i psychicznym uzależnieniem. Zaprzestanie zażywania powoduje bardzo przykre doznania abstynencyjne, prowadzące w krańcowych przypadkach nawet do zejścia śmiertelnego. Jest zwykle spowodowana długoletnim spożywaniem konkretnego narkotyku. Uzależnienie powoduje trwałe zmiany psychice, niską samoocenę, degradacje społeczną, kłamliwość, zmianę życiowych celów i brak racjonalnego myślenia.

Narkomania w krótkim czasie prowadzi do poważnych zmian psychicznych pod postacią obniżenia uczuciowości wyższej, degradacji społecznej, zaburzeń krytycyzmu, osłabienia woli, kłamliwości. Często staje się przyczyną wejścia na drogę przestępczą.

Metody leczenia są zazwyczaj nieskuteczne. Bardzo często zmiany psychiczne i uzależnienie są nieodwracalne. Medyczne metody leczenia nie przynoszą większych skutków. Nieco lepsze wyniki dają niekonwencjonalne metody terapii polegające na długotrwałym odosobnieniu i oddziaływaniach psychoterapeutycznych, połączonych z terapią pracą.

Ograniczenie narkomanii jest trudne, gdyż zyski z handlu, produkcji, przemytu narkotyków są ogromne. Kartele narkotykowe działają sprawnie, posługując się korupcją i przemocą. Poszczególne kraje w różny sposób odpowiadają na problem narkomanii. Od kar długoletniego więzienia, a nawet śmierci dla handlarzy, jak w części państw azjatyckich, po próby legalizacji ograniczonej sprzedaży narkotyków miękkich (Holandia). Karalność dotyczy czasami tylko handlarzy, producentów, a niekiedy również kupujących na własne potrzeby.(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Zaburzenia świadomości, zmiana osobowości, agresja, przesadna wesołość, nie racjonalne zachowanie, w abstynecji- bóle, dreszcze, wymioty, drżenie ciała.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Narkotyki a Sylwester Najgorzej, jak ktoś zacznie świrować. ... Forum główne - Narkomania  30-12-2014 15:40
Narkotyki w serialach W amerykańskich filmach i serialach c ... Forum główne - Narkomania  02-10-2014 10:22
Choroby, Narkomania: Jak powie ... No ale lepiej chyba powiedzieć, dać s ... Forum główne - Narkomania  24-09-2014 08:35

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Człowiek nieustaje w poszukiwaniu nowych, innych, coraz mocniejszych środków odurzających. Czy wymyślono narkot...

Jak zauważyć i w porę podjąć jakieś działanie i pomoc gdy Twoje dziecko bierze narkotyki lub jedynie podejrzewasz je o branie.

Dopalacze to właściwie zmodyfikowana forma legalnie sprzedawanych narkotyków.


Ostatni weekend minął pod znakiem trag...

Test ślinowy - ślinę można pobierać wielokrotnie w krótkich odstępach czasu, przy czym pobranie materiału jest proste i szybkie, nie narusza przy tym prywatności badanej oso...

Wakacje dobiegają końca. Przed nami początek roku szkolnego i akademickiego, kontynuacja pracy zawodowej. Kłaniają się nowe wyzwania i stare zaległości. Czasem doskwiera samotność, czasem dobija ru...

pełna lista Nowi użytkownicy

Polska
Gela Sycylia
Szczecin
bronx

wszystkie Najnowsze lekarstwa

29-04-2009 12:24

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |