ChorobaPląsawica Huntingtona
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Pląsawica Huntingtona - choroba genetyczna, atakująca ośrodkowy układ nerwowy. Objawami choroby są niekontrolowane ruchy oraz otępienie.
Nasilenie objawów postępuje w czasie.
Pląsawica Huntingtona dziedziczona jest autosomalnie dominująco.
Pląsawica Huntingtona występuje w Polsce z częstością 1 na 15 000 osób.

Rozpoznanie
Diagnozy dokonuje się na podstawie objawów klinicznych. W badaniach obrazowych (TK i MRI) stwierdza się poszerzenie układu komorowego mózgowia, z charakterystycznym obrazem komór bocznych, mających kształt "skrzydeł motyla".

Badania genetyczne mogą dać odpowiedź, czy pacjent ma zmutowany allel genu, także zanim wystąpią objawy choroby. Możliwe są również genetyczne badania prenatalne.

Leczenie
Jak na razie nie ma skutecznych metod leczenia tej choroby. Stosuje się jednak leczenie objawowe mające na celu złagodzenie pląsawicy, omamów czy depresji.


Objawy

niekontrolowane ruchy (ruchy pląsawicze) pojawienie się drżenia rąk i nóg zmniejszenie napięcia mięśni (nie dotyczy postaci młodzieńczej, w której napięcie mięśni jest wzmożone) zaburzenia umysłowe, otępienie, postępujące zaburzenia pamięci zmiany osobowości, depresja.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Pląsawica Huntingtona ... Choroby, Pląsawica Huntingtona: Jak d ... Forum główne - Huntingtona  20-10-2011 09:31
Choroby, Pląsawica Huntingtona ... Choroby, Pląsawica Huntingtona: Jak c ... Forum główne - Huntingtona  22-07-2011 09:08
Choroba, Huntingtona: Leki Choroba, Huntingtona: Jakie leki zaży ... Forum główne - Huntingtona  19-01-2010 09:19

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Choroba Huntingtona (Huntington’s Disease, HD) została opisana po raz pierwszy przez dr. George’a Huntingtona w 1872 r. i uznana za objawiającą się jedynie w wieku dorosłym. Obecnie wia...

pełna lista Nowi użytkownicy

Polska

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |