ChorobaZapalenie ucha środkowego - leczenie zapalenia ucha środkowego
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Zapalenie ucha środkowego - lNajczęstszą przyczyną schorzenia są bakterie. Stąd dużą rolę w leczeniu odgrywają antybiotyki. Drobnoustroje powodują powstanie obrzęku błony bębenkowej (głównej części ucha środkowego).

Zbierający się tam płyn uwypukla błonę bębenkową oddzielającą ucho środkowe od zewnętrznego i w ostateczności może spowodować jej przerwanie - laryngolodzy mówią wtedy o perforacji. Wówczas z ucha zaczyna sączyć się wydzielina, ale za to ustępują przykre dolegliwości bólowe. Ze względu na przebieg można podzielić to schorzenie na ostre- najczęstsze u dzieci i przewlekłe- często powstałe w wyniku niedoleczenia zapalenia ostrego.

Charakterystycznymi objawami są: ostry, kujący ból ucha, oraz gorączka, u dzieci złe samopoczucie, płaczliwość; dorośli odczuwają pełność w uchu i napięcie.

Największe ryzyko zachorowania na ostre zapalenie ucha środkowego występuje podczas sezonu infekcyjnego, w okresie jesienno-wiosennym, a także w przebiegu wielu chorób zakaźnych, takich jak płonica, odra czy wiatrówka (ospa wietrzna). Sprzyjają mu również inne choroby laryngologiczne, takie jak zapalenie zatok, krwiak jamy bębenkowej i jej uraz, urazy kości skroniowej oraz stan po wycięciu migdałków podniebiennych.
(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

kujący ból, gorączka, złe samopoczucie

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Brak artykułów w tej chorobie
Dodaj artykuł

pełna lista Nowi użytkownicy

Szczecin
Warszawa krakow poznan wroclaw szczecin gdansk Lodz Katowice

wszystkie Najnowsze lekarstwa

30-04-2009 08:46

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |