ChorobaMiastenia - leczenie Miastenii
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Miastenia (miastenia rzekomoporaźna, łac. myasthenia gravis, ang. myasthenia gravis) - nabyta, przewlekła choroba, charakteryzująca się nużliwością (szybkim zmęczeniem i osłabieniem) mięśni szkieletowych. Przyczyną miastenii jest proces autoimmunologiczny, skierowany przeciwko receptorom acetylocholinowym.

Częstość choroby wynosi około 50-125:1 000 000. Kobiety chorują 2-3 razy częściej od mężczyzn. Dwie największe grupy chorych stanowią młode kobiety w wieku 20-35 lat i starsi mężczyźni w wieku 60-75 lat. Przyczyną miastenii jest autoimmunologiczny atak wyprodukowanych własnych przeciwciał skierowanych przeciwko receptorom dla acetylocholiny. Wynikiem tego jest spadek ilości receptorów w obrębie mięśni. Choroby grasicy, która nie uległa atrofii, nie pozostają bez związku z zachorowalnością na miastenię. U około 10% pacjentów stwierdza się obecność łagodnego nowotworu grasicy, grasiczaka.

Choroba występuje u osób w każdym wieku, niezależnie od płci. Występuje we wszystkich szerokościach geograficznych i dotyczy wszystkich ras. Najczęściej ujawnia się u ludzi między 18 a 30 rokiem życia - w tym okresie kobiety chorują od dwóch do czterech razy częściej. Kolejny szczyt zachorowań występuje w wieku 45-55 lat i wtedy proporcje między kobietami i mężczyznami wyrównują się, a w grupie powyżej 50-60 roku życia częściej chorują mężczyźni. Miastenia u dzieci poniżej 16 lat stanowi ok. 10 - 16 % wszystkich chorych. Wśród dzieci najmłodszych (do 4 lat) stosunek chłopców do dziewczynek wynosi 1:1, natomiast u dzieci starszych występowanie miastenii u dziewczynek jest ok. 3 razy częstsze niż u chłopców.






(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

opadanie powiek, diplopia, zmiana mimiki twarzy, tzw. uśmiech poprzeczny, opadanie żuchwy, osłabienie gryzienia, żucia, połykania pokarmów, nasilające się w miarę jedzenia, osłabienie głosu, niewyraźna mowa w miarę wydawania głosu, opadanie głowy, osłabienie mięśni rąk w czasie wykonywania zwykłych czynności (mycie,czesanie,golenie się), osłabienie siły mięśni nóg przy chodzeniu, upadki podczas biegu, zaburzenia oddychania.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Miastenia: dziecko, d ... W jaki sposób dziedziczona jest/może ... Forum główne - Miastenia  09-10-2014 09:16
Choroby, Miastenia: zmęczenie, ... Liczba postów przy miastenii po prost ... Forum główne - Miastenia  05-03-2013 19:14
Choroby, Miastenia: rehabilitacja Choroby, Miastenia: Z jakich zabiegów ... Forum główne - Miastenia  24-01-2012 10:43

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Myasthenia Gravis chorobą objawiającą się nadmierną mięśni prążkowanych (szkieletowych). Choroba nie dotyczy mięśni gładkich : serca, ścian naczyń krwionośnych, jelit, pęcherza moczowego.

PRZYPADEK NINY:

Witam,

Mam obecnie 21 lat, o chorobie dowiedziałam się w wieku 18 lat, przez 2 lata czyli od 16 nie było wiadomo co mi jest. Oczywiście pierw...

pełna lista Nowi użytkownicy

Gorzów Wlkp
Wschowa
Szczecin

wszystkie Najnowsze lekarstwa

11-01-2011 14:13
09-12-2010 12:49

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |