ChorobaKamica pęcherzowa
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Kamica pęcherzowa - ze względu na lokalizację zwana jest także kamicą nerkową, moczowodową, kielichową, moczanową lub cewkową. Polega na odkładaniu się w drogach moczowych osadów powstałych z kwasu moczowego (mocznika). Występuje ona częściej u osób otyłych niż szczupłych.

Zalecana dieta w tej chorobie:

W diecie tej ogranicza się podaż produktów bogatych w puryny. Dozwoloną ilość mięsa można spożywać jedynie po ugotowaniu, gdyż wówczas zmniejsza się w nim ilość puryn, które przechodzą do wywaru. Wywary mięsne nie powinny być stosowane. Dieta chorych na tą chorobę powinna zawierać głównie produkty jarskie.

Jeżeli złogi są stosunkowo niewielkie - leczenie może być ograniczone do podania leków przeciwbólowych i rozluźniających mięśnie wzdłuż dróg moczowych.

Zaleca się również picie dużej ilości wody i aktywność fizyczną (chodzenie a w miarę możliwości skakanie). W przypadku występowania kamieni o większej średnicy konieczne jest wdrożenie bardziej intensywnego leczenia.

Relatywnie nową metodą jest litotrypsja. Metoda ta polega na kruszeniu złogów w drogach moczowych za pośrednictwem urządzenia wprowadzonego przez cewkę lub przezskórnie - za pomocą fal ultradźwiękowych lub uderzeniowych. Zaletą lipotrypsji jest nieduża inwazyjność zabiegu.

W wypadkach, które nie kwalifikują się do lecznia lipotrypsją, wymagany jest zabieg chirurgiczy.(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

nagłe przerywanie strumienia moczu, któremu towarzyszy ból promieniujący wzdłuż prącia, ból przy sikaniu. Czasem mężczyzna może oddać mocz tylko w specjalnym ułożeniu.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Kamica pęcherzowa: Ob ... Czy w pęcherzu moczowym w ogóle mogą ... Forum główne - Kamica pęcherzowa  27-11-2014 14:33
Choroby, Kamica pęcherzowa: Leki Jakie leki mogą powodować kamicę mocz ... Forum główne - Kamica pęcherzowa  23-05-2014 08:46
Jaki rodzaj leczenie zastosowa ... Jaki rodzaj leczenia zastosowaliście ... Forum główne - Kamica pęcherzowa  20-02-2009 15:55

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |