ChorobaAngina
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Angina - w najczęstszym rozumieniu ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła, wywołane przez bakterie paciorkowce β - hemolizujące z grupy A. Jest chorobą zakaźną przenoszoną drogą kropelkową.

Ze względu na podobieństwo antygenów bakteryjnych do niektórych antygenów występujących w organizmie ludzkim, istnieje zagrożenie, że wytworzone przeciwciała przeciwko bakteriom zaczną reagować z własnymi tkankami. Istnieje ryzyko takich chorób autoimmunologicznych jak choroba reumatyczna i zapalenie kłębuszków nerkowych, a także powikłaniami miejscowymi jak ropień okołomigdałkowy czy u dzieci ropień zagardłowy. W leczeniu potrzebne jest niezwłoczne zastosowanie antybiotyków skutecznych przeciw paciorkowcom z grupy A, z grupy penicylin. Związane jest to z brakiem oporności tych bakterii na tę grupę antybiotyków. W wypadku uczulenia na penicylinę zaleca się makrolidy i klindamycynę.

Powikłaniem nawracających zakażeń bakteryjnych bywa przerost migdałków. Wskazane jest przebywanie na świeżym powietrzu około godzinę dziennie, najlepiej w godzinach wieczornych. Objawami może być również uciążliwy katar oraz bóle głowy.

Ostre zapalenie gardła w zdecydowanej większości przypadków wywołują wirusy. Jest ich wiele rodzajów jednak mają wspólną cechę – jak do tej pory naukowcy nie wynaleźli sposobu na wyleczenie wirusowej infekcji gardła. Natomiast, mimo braku leczenia przyczynowego (działającego na wirusa) mamy cały arsenał leczenia objawowego (poprawiającego komfort pacjenta), które na dodatek jest dostępne powszechnie i bez recepty.

Dlatego kluczem do zachowania zdrowia pieniędzy i czasu jest szybkie rozpoznanie czy infekcja ma charakter wirusowy czy bakteryjny. W tym drugim przypadku szybka interwencja lekarska chroni przed groźnymi powikłaniami

Ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła, wywołane przez bakterie paciorkowców. Charakteryzuje się nagła wysoka gorączką mogącą przekroczyć nawet 39 st. C, oraz uporczywym bólem gardła przy połykaniu pokarmów. Zmiany w migdałkach ból, rozpulchnienie, nalot ropny i czopy ropne często utrudnia mówienie. Leczenie: antybiotyki z grupy penicylin.


(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

wymioty pianą, gorączka, złe samopoczucie

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroba, Angina: Lato i wakacje A może wartoby już zimą zacząć jakoś ... Pacjent  02-03-2015 15:18
Płukanie gardła wodą z solą Mnie pomagało ale płukałam zaraz jak ... Forum główne - Angina  06-12-2012 08:34
Ból gardła jesienią Infekcje dopadają nas wszędzie. Trudn ... Forum główne - Angina  14-10-2012 00:13

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Czas letni to nie pauza w infekcjach jakie nam zagrażają lecz czasem początek.


Chorobę tę wywołują paciorkowce – groź...

Zapalenie gardła to chyba najbardziej popularny problem medyczny, z jakim spotykamy się w naszym klimacie.

Wśród wszystkic...

Angina to zakaźna, ogólnoustrojowa choroba, której przyczyną są bakterie (paciorkowce, rzadziej gronkowce).

Drobno...

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

30-12-2010 15:03
27-09-2010 10:57
05-11-2009 11:08

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |