ChorobaMenorrhagia
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Patrz krwotok z dróg rodnych...


Nieprawidłowe krwawienia maciczne mogą być spowodowane nieprawidłowościami w anatomii narządów rodnych, zaburzeniami hematologicznymi i chorobami układowymi.

Istnieje też możliwość anomalii w funkcjonowaniu układu endokrynologicznego. Najczęstsze przyczyny: nieszkodliwe zmiany szyjki macicy, uszkodzenie przez stosunek płciowy, polipy szyjki macicy, początkowo podrażnienie przez ciało obce,
nietolerancja spirali (zwykle spiralę zakłada się podczas miesiączki).


Działanie uboczne leków przeciw zaburzeniom hormonalnym okresu przekwitania, zawierających estrogeny - równie często nieregularne krwawienia oraz krwawienia międzymiesiączkowe zdarzają się w okresie okołomenopauzalnym na skutek znacznego obniżania się poziomu estrogenów.


Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych - najczęściej krwawienia międzymiesiączkowe związane są z zaburzeniami hormonalnymi organizmu. Bardzo często zdarzają się one w pierwszych miesiącach przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Jest to wynikiem procesu adaptacyjnego organizmu. Zazwyczaj po kilku miesiącach zaburzenie to mija samoistnie. Jeżeli tak się nie stanie, a plamienia bądź krwawienia utrzymują się nadal może to wskazywać na zbyt małą dawkę hormonów znajdującą się w danym preparacie.

Stany zapalne w układzie rodnym. Ewentualne zmiany nowotworowe: rak szyjki macicy, mięsaki.

Objawy

krwawienie z dróg rodnych nie w okresie miesiączkowania

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Menorrhagia - leczenie i objawy Generalnie najczęstszą przyczyną obfi ... Forum główne - Menorrhagia  07-09-2015 15:13
Choroby, Menorrhagia: diagnoza ... Choroby, Menorrhagia: Jak dowiedzieli ... Forum główne - Menorrhagia  07-12-2011 09:04
Choroby, Menorrhagia: Leki Choroby, Menorrhagia: Jakie leki zaży ... Forum główne - Menorrhagia  07-12-2011 08:55

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Brak artykułów w tej chorobie
Dodaj artykuł

pełna lista Nowi użytkownicy

Polska

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |