Botoks pomoże w astmie

Jad kiełbasiany, szeroko znany jako botoks, może znaleźć zastosowanie w leczeniu astmy, a nawet nowotworów - informuje "New Scientist".

Jad kiełbasiany jest toksyną, wytwarzaną przez bakterię Clostridium botulinum - laseczkę jadu kiełbasianego, która rozwija się w źle przechowywanych wędlinach czy niewłaściwie przygotowanych konserwach mięsnych i warzywnych. Jad kiełbasiany należy do najsilniejszych znanych trucizn - przy podaniu doustnym dawka śmiertelna to zaledwie 10 milionowych części grama.

Działanie jadu kiełbasianego polega na porażaniu zakończeń nerwowych poprzez zakłócenie transportu neuroprzekaźnika - acetylocholiny. Ponieważ wstrzykując botoks można porazić mięśnie twarzy i zlikwidować zmarszczki, jest szeroko stosowany w medycynie estetycznej. Używano go także w przypadku przykurczów czy nadmiernej potliwości.

Mechanizm działania botoksu dotyczy głównie białka SNARE, związanego z wydzielaniem acetylocholiny. Białko to występuje nie tylko w mięśniach, ale i w komórkach nabłonka, gdzie reguluje wydzielaniem mucyny- składnika śluzu i substancji odpornościowych - cytokin. Zespołowi Josepha Barbieri z Medical College of Wisconsin w Milwaukee udało się tak zmodyfikować cząsteczkę jadu kiełbasianego, by działał na komórki znajdujące się w hodowli, regulując wydzielanie cytokin i mucyny.

 

Źródło: www.kobieta.wp.pl

Botoks pomoże...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |