ChorobaAlergia
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Alergia jest to nadmierna reakcja immunologiczna na antygen- alergen, który doprowadza do produkcji przeciwciał klasy IgE. Odpowiedź immunologiczna może osiągać duże nasilenie i nieprawidłową formę doprowadzając do znacznego uszkodzenia tkanek.

Efekt biologiczny jest związany głownie z wydzielaniem mediatorów stanu zapalnego (histamina, heparyna, siarczan chondroityny, proteazy serynowe) przez komórki tuczne i bazofile pod wpływem IgE. Z pojęciem alergia łączy się atopia- czyli uwarunkowane genetycznie nadmierne produkowanie immunoglobulin klasy E.

Termin alergia został użyty pierwotnie przez Clemensa Petera von Pirqueta, wiedeńskiego pediatrę i naukowca w 1906 roku. Oznacza on dosłownie odmienną reakcję (gr. allos - inny + ergos - reakcja). Początkowo uważano, że za wszelkie reakcje nadwrażliwości odpowiedzialne jest nieprawidłowe wytwarzanie przeciwciał klasy IgE. Dopiero dalsze badania prowadzone wspólnie przez Robina Coombsa i Philipa Gella w latach 60. XX wieku, doprowadziły do odkrycia czterech (obecnie pięciu) odmiennych typów reakcji nadwrażliwości. W związku z powyższym termin nadwrażliwość jest pojęciem szerszym i nie jest synonimem alergii sensu stricto.


(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Katar, zatkany nos, swędzenie nosa, ból głowy, łzawienie pieczenie zaczerwienienie oczu.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Letnie alergie U mnie ten problem pojawił się dopier ... Forum główne - Alegria  11-12-2017 16:19
Pokrzywka? [url=https/idealneodchudzanie.pl/]I ... Forum główne - Alegria  08-12-2017 12:01
Alergia wiosenna - choroby na ... Ja też niestety bez tabletek nie funk ... Forum główne - Alegria  17-10-2017 15:53

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Alergicy niestety dobrze wiedzą jak tudna jest rekreacja i aktywność przy ich dolegliwościach... ale pojawiło się rozwiązanie.

Światowa organizacja zdrowia ostrzega - alergików jest coraz więcej i coraz poważniejsze są alergie i alergeny.


Alergia wydaje się nie mieć ograniczeń a człowieka może uczulać mnóstwo nawet potencjalnie nieuczulających czynników.

...

Niebawem Wiosna a w związku z tą porą roku, alergia znów zaatakuje i warto się przygotować już teraz.


Alergia ma ogr...

Alergie towarzyszą ludziom niemal od zawsze, jednak nasiliły się one w ostatnich czasach i we współczesnym świecie.


...

pełna lista Nowi użytkownicy

Polska
Warszawa
Szczecin
Warszawa

wszystkie Najnowsze lekarstwa

23-04-2009 11:25

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |