ChorobaAlergiczny katar
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Katar alergiczny - Jest to jedna z postaci nie infekcyjnego zapalenia śluzówki nosa. Możemy je podzielić na sezonowe (pyłkowe, katar sienny, gorączka sienna) oraz niesezonowe (całoroczne). Inaczej alergiczny nieżyt nosa.

Zapalenie sezonowe jest spowodowane głownie przez alergeny roślin wiatropylnych(pyłki drzew, traw, chwastów). Zapalenie niesezonowe jest spowodowane uczuleniem na kurz, roztocza, pleśń bądź naskórek zwierząt domowych.

Alergiczny nieżyt nosa to stan zapalny błony śluzowej nosa, który charakteryzuje się takimi objawami jak kichanie, wodnisty katar, „zatkanie” nosa, uczucie swędzenia w nosie. To bardzo częsta jednostka chorobowa obejmująca ponad 25% populacji – jedna osoba na cztery ma objawy alergicznego nieżytu nosa.

Znanych jest kilkadziesiąt tysięcy związków mogących wywołać u osób z odpowiednimi predyspozycjami alergię. W zasadzie alergenem może być każda substancja, z którą organizm ma kontakt (substancje wdychane, dotykane, połykane czy wstrzykiwane). U niektórych osób układ immunologiczny reaguje nawet na niegroźne obce substancje tak, jak gdyby był to niebezpieczny czynnik. Taką substancję wywołującą nadmierną i nieadekwatną do zagrożenia reakcję odpornościową nazywa się alergenem, a reakcję organizmu - reakcją alergiczną (np. pokrzywka, kaszel i duszność w astmie, czy wodnisty katar w alergicznym nieżycie nosa). Ustalenie, co jest alergenem jest możliwe dzięki badaniom laboratoryjnym oraz testom alergologicznym.
(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

nawracający katar, kichanie, swędzenie nosa, pieczenie nosa i zaczerwienienie

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Zlergia, katar: kurz? Moja siostra jest uczulona na kurz... ... Forum główne - Alergiczny katar  20-01-2020 15:31
Katar - Najlepsze leki na kata ... Mi najlepiej pomaga zwykły Alertec. N ... Forum główne - Alergiczny katar  16-06-2014 08:59
Katar - krople na katar - cho ... Infekcje dopadają nas wszędzie. Trudn ... Forum główne - Alergiczny katar  14-10-2012 00:13

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Katar choć jest uciążliwą, męczącą dolegliwością to w pewnych okolicznościach jest czymś zupełnie normalnym u człowieka.

 

...

Wydaje się, że Zimą alergików już nie nękają alergie. Nic bardziej mylnego ale można temu zaradzić.


Pierwsze chłody ...

Czasem przeziębienie pomylić można z alergia i odwrotnie. Rozwiąż ten problem.

 

Znowu czujesz się osłabiony, cieknie z...

Problem z oddychaniem może wynikać z wielu różnych powodó nie mniej jednak zawsze stano...

Kichanie, łzawiące i zaczerwienione oczy, wysypka i swędzenie, duszności. Wiosna, za sprawą dużego natężenia pylenia drzew i traw, to dla alergików trudna pora roku.

Analizy badań ep...

pełna lista Nowi użytkownicy

Polska
Kutno
domem mym podmorska toń
Szczecin

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |