ChorobaAnafilaksja
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Anafilaksja (wstrząs anafilaktyczny) gwałtowny, natychmiastowy i najgroźniejszy typ reakcji nadwrażliwości o charakterze ogólnoustrojowym. Zachodzi bardzo szybko po kilku minutach od kontaktu z alergenem i ustępuje w ciągu godziny.

Bezpośrednia przyczyna jest uwalnianie mediatorów (głownie histamina) przez komórki Tuczne i bazofile, w skutek pobudzenia ich przez immunoglobuliny klasy E. Reakcje anafilaktyczne dotyczą najczęściej układu krążenia, oddechowego, pokarmowego i skóry.

W miejscy wystąpienia reakcji towarzyszą cechy obrzęku, co może doprowadzić do niewydolności oddechowej i uduszenia. Reakcje anafilaktyczne najczęściej mają podłoże alergiczne, mogą wystąpić w wyniku:
- ukąszenia przez owady i inne
- po zastosowaniu niektórych leków (np. preparatów hormonalnych obcogatunkowych, kontrastów radiologicznych)
- po wstrzyknięciu surowicy obcogatunkowej w celach leczniczych lub profilaktycznych (np. Polsce najczęściej surowicy przeciwtężcowej)
- po podaniu antybiotyku (zwłaszcza penicyliny)
- przy prowadzeniu leczenia odczulającego
- niekiedy po zjedzeniu niektórych pokarmów (np. orzechy, mak). Źródło interna com.pl
(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Od średnio-ciężkiej pokrzywki czy obrzęku aż do wstrząsu anafilaktycznego, czyli głębokich zaburzeń: niewydolności krążenia i oddychania, co może prowadzić nawet do śmierci.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Wstrząs anafilaktyczny Miał go kiedyś ktoś z Was? Forum główne - Anafilaksja  02-04-2014 08:36
Choroby, Anafilaksja / Wstrząs ... Tu mam ciekawą stronkę o anafilaksji ... Forum główne - Anafilaksja  01-04-2014 12:43
Choroby, Anafilaksja / Wstrząs ... Czy byli byście w stanie w takiej syt ... Forum główne - Anafilaksja  16-07-2010 09:04

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Anafilaksja jest niespodziewaną i potencjalnie śmiertelną reakcją nadwrażliwości typu natychmiastowego, w której patomechanizmie odgrywają rolę przeciwciała klasy IgE. Jest ona spowodowana u...

pełna lista Nowi użytkownicy

Polska
Szczecin

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |