ChorobaGinekomastia
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Ginekomastia - Powiększenie się sutka u mężczyzny, na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej. Gruczoł piersiowy ulega jednostronnemu lub obustronnemu powiększeniu, jest obrzmiały i może być bolesny.

Ginekomastia spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi, najczęściej na skutek leczenia hormonalnego. Czasem może być spowodowana chorobą genetyczną zespołem Klinefeltera. Nazwa wywodzi się z greckiego "gyne"- podobny do kobiety i "mastos"- pierś. Chodzi o przerost męskich gruczołów piersiowych. Choroba ta występuje bardzo często.


W populacji dorosłych mężczyzn występuje u 30-40% z nich. Często nie udaje się zdiagnozować przyczyny ginekomastii. Zawiązki gruczołów mlecznych powstają u człowieka w okresie prenatalnym i są identyczna dla obu płci. Ich rozwój w okresie dojrzewania znajduje się pod wpływem hormonów. Można powiedzieć, że główną przyczyną jest częściowo lub całkowicie zwiększony poziom estrogenu, który wpływa na rozwój gruczołów piersiowych.


(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Powiększenie gruczołu piersiowego, opuchlizna, ból

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Ginekomastia - przeważnie nic ... MĂłj brat zastanawiał się czy [url= ... Forum główne - Ginekomastia  15-03-2018 15:01
Ginekomastia: Leki Jakie leki stosuje się przy ginekomas ... Forum główne - Ginekomastia  18-07-2014 08:30

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Nie wszystkich cieszy przyrost tkanki tłuczowej wokół gruczołów piersiowych. Dla wielu to koszmar.


Większość ...

Ginekomastią nazywa się powiększenie jednego lub obu gruczołów piersiowych o chłopca (mężczyzny) wskutek rozrostu tkanki gruczołowej.

Ginekomastia przejściowa, związana z okresem ...

Ginekomastia, to nadmierny rozrost tkanki gruczołowej sutka u mężczyzny. Fizjologicznie, przejściowo występuje w okresie pokwitania i samoistnie zanika. Może także wystąpić w dowolnym okresie życia...

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

13-02-2009 12:38
13-02-2009 12:38
13-02-2009 12:37

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |