ChorobaBlizna
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Blizna - w dermatologii zmiana skórna będąca najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku przez tkankę łączną włóknistą. Blizny mogą mieć charakter przerostowy (keloid), gdy ilość tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki zniszczonej przez uraz, bądź zanikowy.

Blizna skórna powstaje wtedy, gdy ubytek sięga co najmniej do skóry właściwej (skóra). Rozróżnia się blizny przerosłe i zanikowe. Skłonność do tworzenia brzydkich, przerosłych blizn może być indywidualną cechą skóry pacjenta. W bliźnie skórnej nie ma przydatków skóry, np. mieszków włosowych, dlatego jest ona zawsze bezwłosa.

Wygląd blizny można poprawić nie tylko metodami chirurgicznymi, ale również za pomocą zabiegów w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych.(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

zgrubienie, twardość, swędzenie

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Rozstępy: zapobiegani ... W zależności na jakim etapie są rozst ... Forum główne - Blizna  25-01-2018 12:09
Choroby, Blizna: Leki, maści n ... Moja mama przykładała zawsze plastere ... Leczenie, lekarstwa  11-12-2017 16:13
Czy poddaliście się operacji p ... Miałam trzy okropnie wyglądające bliz ... Forum główne - Blizna  01-09-2016 10:13

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Mam 22 lata. Rok temu przeszłam drugą operację serca, pierwsza wykonana była, gdy mialam 16 miesiecy. Blizna, która po niej pozostała wyg...

Wygląd blizny można poprawić nie tylko metodami chirurgicznymi, ale również za pomocą zabiegów w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych.


Dermabrazja

pełna lista Nowi użytkownicy

domem mym podmorska toń
Polska
Szczecin

wszystkie Najnowsze lekarstwa

21-12-2010 09:33

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |