ChorobaMięśniaki
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Mięśniak (Myoma). Nie mylić z mięsakiem! Łagodny guz pochodzenia mezenchymalnego wywodzący się z tkanki mięśniowej. Rozpoznanie mięśniaków macicy umożliwia badanie ginekologiczne, badanie USG, laparoskopia, a ostatecznie badanie histopatologiczne materiału tkankowego pobranego w trakcie operacji

Mięśniaki występują u kobiet które wcześniej nie rodziły, przeważnie po klimakterium (okres wygasania czynności jajników u kobiety, zazwyczaj między 45. a 55. rokiem życia) nie tworzą się także nowe guzy, a istniejące już nie powiększają się lub nawet ulegają zmniejszeniu. Wiąże się to z niskim poziomem estrogenów - hormonów wytwarzanych przez jajniki w okresie dojrzałości płciowej.

Mięśniaki są zmianami łagodnymi, leczy się je zazwyczaj dopiero wtedy, gdy powodują dolegliwości. W większości przypadków jest to leczenie operacyjne. Guzy nie powodujące objawów należy obserwować. Wskazane są wówczas kontrole u ginekologa co 3-4 miesiące. Mięśniaki w zależności od umiejscowienia dzieli się na:
- śródścienne (rozrastają się w ścianie macicy),
- podsurowicówkowe (rosną w kierunku błony surowiczej pokrywającej macicę od strony jamy brzusznej),
- podśluzówkowe (rozwijają się w kierunku błony śluzowej wyścielającej jamę macicy od strony pochwy).(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

żadne lub: obfite krwawienia, ze skrzepami krwi, bolesne i przedłużone krwawienia miesięczne, na nieregularne, międzymiesiączkowe krwawienia oraz plamienia z dróg rodnych.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Ginekolog: Jaki jest ... Wybór i trafienie na odpowiedniego le ... Forum główne - Mięśniak  03-06-2011 07:49
Choroby, Mięśniaki: Leki Choroby, Mięśniaki: Jakie leki zażywa ... Forum główne - Mięśniak  27-01-2011 10:42
Jak wygląda leczenie tej choro ... Ja mam mięśniaka już parę lat to znac ... Forum główne - Mięśniak  16-09-2009 09:59

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Wizyta u ginekologa dla wielu kobiet jest nie łatwym, stresujacym i nie miłym. Ginekolog to specjalista, zatem czego od niego oczekiwać?

Dlaczego mimo coraz większego uświadomienia kobiet w dalszym ciągu wizyta u ginekologa nie jest czymś normalnym.


Kobiety w ...

Te niezłośliwe guzy macicy może mieć każda kobieta i w każdym wieku. Początkowo nie dają żadnych objawów. Wtedy nie wymagają leczenia. Trzeba je jednak systematycznie kontrolować, by mieć pe...

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |