ChorobaRak płuc
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Patrz rak oskrzela!
Rak płuc - Inaczej rak oskrzela, jest to najczęściej występujący i najgorzej rokujący rak. Nowotwór wywodzi się z śluzówki oskrzela.

Największy wpływ na ryzyko zachorowania na raka płuca ma długoterminowe narażenie na wdychane karcynogeny, a zwłaszcza dym tytoniowy (90% chorych to palacze).

Wydaje się, że w rzadkich przypadkach zachorowań na raka płuca u osób, które nigdy nie paliły do zachorowania dochodzi najczęściej przez połączenie czynników genetycznych, oraz ekspozycji na bierne palenie. Poza tym radon oraz zanieczyszczenie powietrza i miejsca pracy (huty, kopalnie, azbest, środki chemiczne).

Głównymi objawami, są duszność, uporczywy kaszel, bóle w klatce piersiowej, krwioplucie.

Objawy

duszność, uporczywy kaszel, bóle w klatce piersiowej, krwioplucie.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Leki przeciwrakowe sprzedam ra ...   Forum główne - Rak płuc  13-06-2022 06:33
Choroby, Rak płuc: leki Cały medyczny świat aż huczy od infor ... Forum główne - Rak płuc  16-10-2015 14:26
Jak radzicie sobie z chorobą? Witam.Umojej mamy zdjagnozowano raka ... Forum główne - Rak płuc  20-01-2013 19:14

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Kobiety, które przechodzą przedwczesną menopauzę, np. z powodu terapii przeciwnowotworowej, mają podwyższone ryzyko zachorowania na raka płuc - infor...

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |