ChorobaOsteoporoza
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Osteoporoza ma zazwyczaj różne przyczyny w zależności od konkretnego przypadku. Jednak schorzenie to zawsze polega na zachwianiu równowagi pomiędzy budowaniem nowej tkanki kostnej a obumieraniem starej. Wyróżniamy dwa rodzaje tej choroby, a mianowicie osteoporozę miejscową i uogólnioną.

Osteoporoza uogólniona może przyjąć charakter pierwotny (odpowiedzialny za 80 proc. wszystkich przypadków zachorowań) lub wtórny (stanowiący 20 proc. przypadków zachorowań). Istnieje kilka rodzajów osteoporozy pierwotnej: osteoporoza inwolucyjna. Jeśli chodzi o typ inwolucyjny to możemy tutaj wskazać dwa rodzaje schorzenia, a konkretnie osteoporozę pomenopauzalną i osteoporozę w wieku podeszłym.

Główną przyczyną występowania tej pierwszej jest niedoczynność jajników, która nasila się po 50 roku życia, co w efekcie prowadzi do zwiększonej resorpcji kości i nadmiernej utraty wapnia. Drugi typ, czyli osteoporoza w wieku podeszłym dotyczy przede wszystkim osób znacznie starszych w wieku powyżej 70 roku życia. Rozwój choroby powodowany jest tutaj przez niedobory wapnia, co ma związek z gorszym wchłanianiem z jelit.
(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Objawy charakteryzują się bólami różnych części narządu ruchu np. często zgłaszane bóle pleców o różnym nasileniu w ciągu dnia. Obecnością złamań osteoporotycznych u członków rodziny lub obecnością czynników ryzyka. Zmianami w badaniach dodatkowych np. w zdjęciu rtg. kręgosłupa. Obecnością złamań typowych dla osteoporozy.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Osteoporoza - Jak radzicie sob ... A jeżeli chodzi o suplementy to co st ... Forum główne - Osteoporoza  04-03-2017 16:51
Osteoporoza: profilaktyka Czasem to za mało... Moja mam ma oste ... Forum główne - Osteoporoza  29-09-2016 23:30
jak osłaniać żołądek A może też jakieś preparaty osłonowe? ... Forum główne - Osteoporoza  01-04-2014 09:06

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Osteoporoza choć kojarzy się nam ona z osobami starszymi to jednak może dotknąć nawet dzieci.


Osteoporoza to układowa choro...

Osteporoza to postępująca i wymagająca leczenia choroba. 20 październik to jej światowy dzień.


Na osteoporozę, chorobę, kt&...

Kolejny raz natura udowadnia, że moze zadbać o nasze zdrowie - śliwki pomagają wzmocnić kości.


Suszone śliwki mogą wzmacnia...

Ostoporoza to częsta i niestety poważna choroba rozwijająca się długo bez objawów.


Choroba rozwija się długo i podst...

W miarę starzenia się organizmu kości stają się coraz mniej gęste - jest to naturalne zjawisko przebiegu rozwoju kości. Jednak u niektórych osó...

wszystkie Najnowsze lekarstwa

22-12-2010 12:24
24-12-2009 14:44

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |